HAMSTERI PUTOSI PEHMEÄLLE MATOLLE YLI METRISTÄ

Niina.heikkilä

Se siis loikkasi tänään juuri kun olin laittamassa sitä häkkiin ja tippui MATOLLE joka on kyllä pehmeä mutta silti pudotus oli korkea ja tarkkailin että sillä ei ollut murtuneita luita kun ihan hyvin pystyi taivuttelemään selkää ja jalkoja mutta kävelee yhä varovasti ja ei ole mennyt juoksemaaan vaikka on jo yö joten mitä mä oikeen teen ja onko se kunossa. Kun luin niitä että hamsteri tippui lattialle niin se oli kuollut 2päivän päästä niin mua nyt oikeesti pelottaa ..

3

337

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hamsterihullu

      Oma hamsterini on tippunut pienen serkkuni käsistä n. Metrin korkuudesta. Siitä on jo puolivuotta eikä mitään ole käynyt. Kun tippui olin ihan paniikissa ja huolestunut. Soitimme eläinlääkäriin ja kokelimme kädet ja jalat. Suosittelen eläinlääkärille soittoa

    • 882

      Mulla tippu myös hamsteri jostain 70cm korkeudesta, päiväpeiton päälle jaloilleen kylläkin. Toivottavasti ei sattunut mitään pahempaa. Oli n.5min outona, luultavasti säikähti, kunnes alkoi liikkumaan ja juoksemaan juoksupyörässä normaalisti.

      • 882

        Korjatakseni edellistä se siis hyppäsi sylistä kun olin laittamassa sitä häkkiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      253
      2105
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1224
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1161
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      776
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      716
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      695
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      214
      648
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      495
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      458
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      442
    Aihe