Se siis loikkasi tänään juuri kun olin laittamassa sitä häkkiin ja tippui MATOLLE joka on kyllä pehmeä mutta silti pudotus oli korkea ja tarkkailin että sillä ei ollut murtuneita luita kun ihan hyvin pystyi taivuttelemään selkää ja jalkoja mutta kävelee yhä varovasti ja ei ole mennyt juoksemaaan vaikka on jo yö joten mitä mä oikeen teen ja onko se kunossa. Kun luin niitä että hamsteri tippui lattialle niin se oli kuollut 2päivän päästä niin mua nyt oikeesti pelottaa ..
Vastaukset 3
- Hamsterihullu
Oma hamsterini on tippunut pienen serkkuni käsistä n. Metrin korkuudesta. Siitä on jo puolivuotta eikä mitään ole käynyt. Kun tippui olin ihan paniikissa ja huolestunut. Soitimme eläinlääkäriin ja kokelimme kädet ja jalat. Suosittelen eläinlääkärille soittoa
- 882
Mulla tippu myös hamsteri jostain 70cm korkeudesta, päiväpeiton päälle jaloilleen kylläkin. Toivottavasti ei sattunut mitään pahempaa. Oli n.5min outona, luultavasti säikähti, kunnes alkoi liikkumaan ja juoksemaan juoksupyörässä normaalisti.
- 882
Korjatakseni edellistä se siis hyppäsi sylistä kun olin laittamassa sitä häkkiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 361922
- 41590
- 25490
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne58437- 37425
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14393T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6387- 53385
- 39378
- 32371