Kirjoita alapuolelle, mitä haluaisit kuulla kaivatultasi. Itse haluaisin, että hän kirjoittaisi minulle rakkauskirjeen, jossa tunnustaa tunteensa minulle ja ehdottaa tapaamista. Voi kuinka ikävöin sinua!!!!!!!!!!!!!!!
Mitä haluaisit kuulla rakkaaltasi?
JeesusKristusKuninngas
9209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Että hänellä on vahvoja tunteita mua kohtaan.
Rakastan sinua
Olen nainen ja kaipaan miestä
Ja muutenkin, haluaisin sen siltä mieheltäkin kuulla irl enkä palstalla..
Haluaisin kuulla ajatuksiasi maailimasta.
Mällit ulkona maailma tuntuu kivemmalta paikalta.
Että hänkin on miettinyt ja kaivannut mua. Että hänellä oli oikeasti tunteita.
Että hän selittäisi kaiken.
Että hän haluaisi tavata ja jutella kaikesta.
Tai edes mitä tahansa. Kysyisi vaikka kuulumisia.
Kertoisitko jonkun tunnisteen hänestä? Vaikka sen että millon juttelitte viimeksi?
On siitä kulunut jo aikaa. Osuu 2-3 vuoden haarukkaan. Nähty on sen jälkeenkin ohimennen.
Mutta toiveita nämä vain... Jos uskoisin todeksi, ottaisin suoraan yhteyttä.
Että hän on valmis avoliittoon kanssani. Että hän turvaa loppuelämäni ajaksi taloudellisen ja moraalisen turvallisuuteni. Että hän rakastaa ( ja vihaa ) minua yhtä paljon kuin minä häntä.
Että hän ei saata itseään hengenvaaraan silkkaa näyttämisen haluaan. Että hän olisi täysin rehellinen minua kohtaan aina ja iänkaikkisesti etten provosoituisi hirviömäiseksi. Että yhteinen ja pakolliseksi arveltu kutsumusalamme luonnonsuojelurintamalla käynnistyisi tammikuun aikana eikä ensi kesänä. Että hän haluaa tehdä lapsen tai lapsia kanssani silläkin uhalla että menehdymme aiemmin kuin olisi soveliasta.
Että hän olisi halukas sitoutumaan minuun omasta halustaan ja tarpeestaan käsin eikä siksi että minä olen epätoivoisessa asemassa ja täysin riippuvainen hänen rakkaudestaan. Että hän voisi kunnioittaa ja rakastaa ja ikävöidä isääni jota hän ei koskaan tule tapaamaan.
Että hän pyynnöstäni tarpeen vaatiessa pitäytyy määräysvaltani alaisena jos koen epämiellyttävää ikävän, uhan tai vaaran tunnetta olkoon se sitten kuviteltua, teeskenneltyä, liioteltua, näyteltyä tai intuitioon perustuvaa ennakkotietoa tulevaisuudesta.
Että hän varaisi vapaaksi lauantai-illan tullakseen mukaan isosiskoni synttäreille silläkin uhalla että ilta on täysi fiasko.
Että oikeasti hän haluaisi tulla luokseni heti tai vaikkapa heti kolmen jälkeen, eikä vasta lauantaina.