ihastua vanhempaan...

Voiko 15 -v . poika teidän mielestä ihastua aikuiseen tai onko joku täällä ihastunut esim. opettajaan, kavrin isosiskoon tms? ?
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voi toki ihastua vanhempaan. Kuulostaa vähän siltä että itse olet.

Äänestä

Tottakai voi. Ei tunteitaan voi valita. On vaiettu tosiasia, että jopa varhaisteineillä voi olla eroottisesti latautuneita tunteita aikuisia kohtaan.

Se onkin sitten kokonaan toinen juttu, että miten sen ihastumisen johdosta kannattaa toimia ja mihin ryhtyä...

Äänestä

Näköjään voi, jos kerran olet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokuva777 kirjoitti:

Voiko 15 -v . poika teidän mielestä ihastua aikuiseen tai onko joku täällä ihastunut esim. opettajaan, kavrin isosiskoon tms? ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu