Vuorenvarma menestyskonsepti

Toyotan pitäisi valmistaa japanissa erä hybridi-Camryjä ja Avensiksia. Saataisiin tyylikkäitä, toimivia ja etenkin kestäviä autoja meidän vaativiin olosuhteisiin. En nimittäin enää luota huonojen kokemusten vuoksi eurooppalaisiin, venäläisiin tai edes jenkkeihinkään autonvalmistajina.
10182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Joo. Nuo Japanissa tehdyt on vaa parempia, ei ruostumistakaan eikä muita vikoja.Euroopassa tehdyt Toyotan mallit ovat helpommin ruostuvia.

Äänestä

Koben "terästä", Takatan turvatyynyt ja Toyotan muut "loistokkaat" ominaisuudet. Suomessa muutama tojohönö ostaisi viikset väpättäen, muita ei kiinnostaisi paskaakaan.
On se kumma, kun eurooppalaiset autot hakkaa tuhnut 6 - 0 luotettavuudessa, mutta Toyotaa ei euroopassa osata tehdä. :D Olisiko Toyotan johdon aika katsoa peiliin.

Äänestä

Aloituksessa ovat olennaisimmat reunaehdot menestyksen kannalta hyvin esitetty.

- Japanilainen
- Toyota
- Hybridi
- Camry tai Avensis

Idioottivarma paketti joka upottaisi kilpailijansa suohon

Äänestä
  • Se on justiinsa noin, japsit osaa tehdä auton, joka toimii ja kestää ja on mukava ajaa. Toyota noista japsimerkeistä tietysti parhaiten ja hybridinä jompikumpi olisi sellainen yhdistelmä, että esim. taksitolpilta häviäisi muut merkit Mersua lukuunottomatta tyystin.

    Ai että aikoinaan 90-luvulla nuo Camryt olivat upeita pelejä, ominaisuuksia piisasi ja useimmissa osa-alueissa Camry oli parempi kuin vaikka V70 Volvo tai Audi A6 . Tuollainen nykyinen Camry olisi kivenkova kilpailija premiummerkeille.

    Äänestä

On ne fanaatikkoja. Ruosteisia tojotia hitsaillaan ja youtubesta voi vielä niitä katsellakin.
Joillain ei usko horju, kun ylipappi on julistanut 45 , tai jotakin ,kohtaiset ohjeet seurakuntalaisilleen. Seuraa näitä ohjeita tai joudut kadotukseen.
Tulee mieleen Indiana Jones elokuvat, paitsi sillä erotuksella, että tämä on täyttä totta tämä höynäytys.

Äänestä
  • Mutta miksi ei ole omia toyotia pitäny hitsata..ei ole ruostetta näissä näkyny.

    Äänestä

Avensis ja se samalla hybriditekniikalla ku is lexus ni olis kysyntää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viisas_liike kirjoitti:

Toyotan pitäisi valmistaa japanissa erä hybridi-Camryjä ja Avensiksia. Saataisiin tyylikkäitä, toimivia ja etenkin kestäviä autoja meidän vaativiin olosuhteisiin. En nimittäin enää luota huonojen kokemusten vuoksi eurooppalaisiin, venäläisiin tai edes jenkkeihinkään autonvalmistajina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu