Camry tulee. Tietenkin hybridinä.

Samaa tehokasta hybrid teknikkaa kuin Rav4h. Tehokas ja taloudellinen.

https://www.ksml.fi/teemat/autot/Toyotan-pommi-Camry-tulee-myyntiin-myös-Suomessa/1091293?pwbi=2f98ba9ce4b4f33ef89872587f1cebdb
13519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Loistavaa, kauppa tulee olemaan vilkasta, Camry on eräs kedtävimmistä Toyota malleista ja moni muistaa vielä nuo 90-luvun alun mallit, nehän oli ylivoimaisia Euroopan tekeleisiin verrattuna.

Äänestä
  • Linkissä vikaa, mutta Keski-Suomalaisen sivuilta löytyy uutinen.

    Äänestä

Ei ole porrasperämalleilla Suomessa menestystä.

Äänestä
  • Pelottava ajatus laadun kannalta vaikka asennetaso onkin Venäjällä korjaantunut ja tuskin tehtaalle kännissä töihin tullaan. Laatu ja Venäjä eivät kuitenkaan oikein sovi samaan yhteyteen.

    Äänestä

  • Turhaa höpinää, Toyotan laatu on aina hyvää, sama se missä tehdään. Venäjällä tehdyt Toyotat ovat taatusti paljon laadukkaampia kuin yksikään saksalainen tai ranskalainen kansanautomerkki. Venäjällä muuten Toyotaa myydään hyvin ja nimenomaan siksi, että se tiedetään laadukkaimmaksi tavalliseksi merkiksi.

    Äänestä

  • Onko jossain kerrottu, että Camryt tulevat EU-alueelle Venäjän tehtaalta?
    Laatuongelmia Venäjällä valmistetuissa Toyotoissa ei ole. Pietarin Nokian-rengastehtaallakin kerrottiin, että työntekijöiden asenne ja tuotteiden laatu on parempi kuin Suomessa.

    Äänestä

Lisätkää sinne tojofanaatikkojen ylipapin kehumiskohtaluetteloon, että venäjällä valmistetut tojot ovat kaikkein laadukkaimpia tojoja maailmassa, Tämäkin kohta tulee kunnon fanaatikon sitten seuraavaksi osata ulkoa,

Äänestä

Milloinkohan saadaan Camryn hinnat Suomessa? Ja tuleekohan auto myyntiin syksyllä?

Äänestä

Toyota Europen sivuilla se on ollut jo jonkun aikaa, tosin 2.0, 2.5 ja 3.5 bensakoneilla.
Mutta itseä ei kiinnosta, kun ei ole farmarina.

Äänestä

Mielenkiinnolla odotan speksejä Suomeen tuotavasta Camry hybridistä. Jos tekniikka on vanhempaa niin sitten tekniikka on samaa kuin RAV4. Mutta jos tulee uusinta tekniikkaa kuin esim. Jenkeissä niin sitten ei ole sama moottori kuin RAV4:sessa.

Jenkeissähän Camry Hybridin ilmoitettu yhteisteho on 208hv. Joten periaatteessa Suomeen tuotavassa Camryssa saattaisi olla muutaman hevosvoiman enemmänkin. Tämä olettaen että hybridijärjestelmä on Toyotan uusinta tekniikkaa.

Äänestä

Tehokasta Toyotan hybridtekniikkaa, hehee. Paperihevoset laukkaa ja fysiikan lait hämärtyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hybridmallistokasvaa kirjoitti:

Samaa tehokasta hybrid teknikkaa kuin Rav4h. Tehokas ja taloudellinen.

https://www.ksml.fi/teemat/autot/Toyotan-pommi-Camry-tulee-myyntiin-myös-Suomessa/1091293?pwbi=2f98ba9ce4b4f33ef89872587f1cebdb

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu