Jaskalla kello

Tiukutiukuu

Että mua naurattaa.... kuinka joku voi olla niin kettumainen, että ostaa lorvijalle lahjaksi kellon. Siis kello. Heh heh.

21

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paska.maha

      Menikö aloittajan koko päivä taas Jasminin instassa?

      • Kaikonmänt

        Vielä parempi jos olisi sykemittari...


      • jatkakoon

        Jos tuo vaikka lopullisesti repeää, onko muilla kuin minulla toiveena? Ei sentään.


    • Niinsemeneef

      Jaskalle kello tietty siksi et tietää nousta ylös leipomaan vähä ennen ku Jamppa tulee töistä kotiin..

    • Pottuuuuu

      Jalmo on alkanu pottuuntuun.

    • Tiktaktiktak

      On sanottu, että jos antaa rakkaalleen lahjaksi kellon, se tietää pitkää, hyvää suhdetta.
      Tiedä sitten, onko sanontaan uskomista.

      • Taktiktak

        Kyllä se noin just menee :DD


      • Hohhoijjaavaan

        On sanottu että jos antaa lahjaksi sormuksen se merkitsee rakkautta, sitoutumista ja onnea. Kello on tunteeton, kylmä ja neutraali lahja. Yhtä tyhjän kanssa. Kello!


      • Näinsevaanonjoo

        On sanottu et jos antaa lahjaksi timantteja, se merkitsee rikasta miestä joka arvostaa naistaan ja pitää häntä arvossa. Rupunen metallikello joululahjana on naurettava.


      • Kelloseppänen

        Tiktak, sanoo Jassun kello :)))


    • voisentään

      Ettei vieläkään sitte tullu niitä timangeja. Ukko vaihtoon.

    • MiesKunTöissä

      Hek hek. Jaska toive rikkaana naulasi huopasukkia seinään mutta laiskiainen sai lahjaksi kellon. Siinähän se aika vierii, kelloa kiukkuisena tuijottaessa.

    • Kengurunpeittokello

      Ehkei ajannäyttäminen olekaan kellon päällimmäinen tarkoitus....se nimittäin näyttää peittävän (melkein) tuon järkyttävänruman kengurutatuoinnin!

    • eioonäkyny

      Missä päre-eero luuraa?

    • rfxjydeq

      Päre-Eero on loppiaistansseissa,, näin joku kertoili.

      • hahahahwowoooohoo

        Vitu se o sekasi :D :D:D:D:D:D:D


      • Psykolooki
        hahahahwowoooohoo kirjoitti:

        Vitu se o sekasi :D :D:D:D:D:D:D

        Kaikki hyvin?


    • mikkihiirikello

      Jos Jalmo on vähänkään fiksu, niin nyt kannattaisi kustantaa Jasmin johonkin kurssille, missä opetetaan pitkän ja lyhyen viisarin ero sekä numeroiden tarkoitus.

      • Mie.vuan

        No, vähän rajaa huumorillekin :D


    • Lähiöelämää

      Jassu salama"rakastuu"ja tunkee itsensä puoliväkisin viiskymppisen ukon lukaaliin, luuhaat siellä päivät pitkät toimettomana ja rahattomana, kinastelee ties mistä ja on täydellinen perässä vedettävä. Kuinkahan suuret mahdollisuudet tollasella elämällä ja "suhteella" on onnistua? Jarmo ei nähtävästi pysty juuri mitään Jassulle edes tarjoon, aika naurettavia nuo niiden menot ja tekemiset; käydään joidenkin kämästen bändien esiintymisissä jossain b-luokan raflassa tai visiteerataan suurella tohinalla Jarmon sukulaisten viis- ja kuuskymppisillä. Eihän toi ole celebrity modellin elämää ollenkaan! Ja Jassukin on jo kyllästyny leipoon peruskakkuja, samoin ku se kyllästyi puuron keittoon, smoothieihin, salaatteihin, riisikakkuihin ja vakuumiloheen...kyllä elämä Perttulan patiolla lämpimässä voittais Oulun, Jampan ja kylmän, pimeän talven ihan koska vaan.

    • niin_rikas

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6033
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2833
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe