voin aina silti lähteä täältä omasta tahdostani. Siis maailmasta. Alkaa tuntua tosi pahalta.
Vaikka mitä tapahtuu
5
61
Vastaukset
- Yllytätitsesääliin
Säälitkö itseäsi?
- ihanniinvaan
Kaikkea sitä. Kärsin kai jostakin mielenviasta. On hetkiä kun olen suorastaan ylimielinen ja sitten sen jälkeen ryven itsesäälissä. Oliskin normaali.
aina alhaalla on olemassa positiivinen pohjaväre, vaikket sitä juuri nyt tuntisikaan, niin malta, malta, se sieltä nousee pintaan pian
- Sateenjälkeenpaistaa
Olisiko aika hakea sinulle kuuluvaa apua että näkisit taas valoa tunnelin päässä
- ihanniinvaan
En tarvitse apua. En kehtaa ja en viiti, koska pian taas olen onneni huipulla. Sitten pyristelen kaikesta avusta pois, koska tiedän olevani kunnossa. Tiedätkö en ole niin pahasti vialla. Minussa vain on omat oikkuni ja käyn niin pohjalla välillä, että meinaan jopa hypätä auton alle. En jaksa edes välittää enää. Niin paljon epäonnistumisia ja ollut koko elämän muiden silmätikkuna. Ei sitä vaan jaksa enää ja muutenkin joutuu sitten hankaluuksiin. Kehenkään kun ei voi luottaa ja ei varsinkaan mihinkään tyhmiin huijaaviin. Ihmiset on niin itsekkäitä ja eivät ajattele yhtään miltä muista voi tuntua. Elämäni on suoraan sanottuna perseestä. Elän muiden sääntöjen mukaan enkä ole koskaan päässyt tekemään mitään hauskaa. En ole koskaan rikkonut rajojani en edes hullutellut kunnolla. En ole enää edes toivottua seuraa. Ei kukaan halua olla kanssani. En löydä mistää uusia kenen kanssa olla. Yksinäisyys ja tämä hulluus ei kyllä millään paranna minua normaaliksi en kyllä sitä ikinä ole ollutkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332193- 1181866
- 771591
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671207- 1601202
- 611036
- 481033
- 641004
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t28900