Kuka elossaoleva porilainen on Porin rankin mainemies ykkönen eli on siviilissä tappanut eniten ihmisiä. Onko hän mustalainen joka ampui Hätilässä 1962 kaksi valkolaista ja Pihlavassa 1969 yhden eli on tappanut yhteensä kolme ihmistä?
Porin ahkerin tappaja?
13
1676
Vastaukset
- KallonkutistajaJR
Montakohan porin tähtipsykiatri on tappanut? Kolme on vielä pientä.
- Jormankaveribuulaaki
Jos laskee sen ja sen kollegoiden satakunnassa järjestämät raadot niin niitä on todennäköisesti hirveä määrä.
- kerroppase
Lalli oli Porissa, ja tappoi aikanaan piispa Henrikin. Mutta kuka tappoi Lallin?
- Mantelitumake.rön
Köyliöjärven jäällä tappoi Lalli. Oliko Poria siihen aikaan olemassakaan?
- raimotappoilallin
Ai oli modelle liikaa kertoa kuka lallin tappoi, mutta on ok kertoa kenet lalli tappoi? Ei mitään logiikkaa moden pelleilyssä.Todellinen idiootti modena.
- Mnvc
Monta ihanaa miestä on tullut ja mennyt. Kolme tai neljä on saanut mitä tilaa. R.I.P.
- Mannelogi
Oliko Lallin sukunimi Hagert vai mikä se oli?
- ajan.hermo
Se heimo tuli Suomeen vasta monta sataa vuotta myöhemmin. Kyllä Lalli oli kantis. Tapahtuiko surma 1100 vai 1200-luvulla?
- totuusesiinjo
Lalli tapettiin Porissa 2009. Kuka sen tappoi?
- kympin-kärjestä
Kyllähän noita ötököitä, kärpäsiä tulee varmasti listittyä sen verran jotta kympin kärkeen taitaisin päästä
- ajan.hermo
Tapoitko kaikki kihomadot yhdellä kertaa?
- JumalaAuttaaIhmistä
Rukoilen heille rauhaa elämäänsä.
- pääsiäis-olli
Kyl ahkerin tappaja taitaa edelleen olla tuo Sosiaali Toimi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818