Nääs Taasen Terveisiä Täältä Rantakaistaleelta.

TerveisiäTaasen

Hei Rakkaat Pattayan ystäväni.

Ammulenkilläni leuanvetojen jälkeen kun kävelin rantakaistaleen päästä päähän niin raukein mielin, kun eilen myös kävelin ennen perinteisiä iltavetoja Walkkarin päästä päähän, huomasin rantakaistaleen infran palanneen taas normaalitilaansa.

Ohessa artikkelini, joka julkaistiin lehdessä koska tottakai tunnen rakkaan ystäväni päätoimittajan.

https://pattayaone.news/en/everyone-pointing-fingers/

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kielimuuri

      Onko palstalla kielitaitoisia?
      Käänsikö googlekääntäjä oikein nuo viimeiset kappaleet?

      Sen lisäksi, että rannat ovat likaisia ​​ja vahingoittavat matkailua, se on myös tärkein kuolinsyy monille vesieläimille, kuten kilpikonnille ja valaille, ja se aiheuttaa monia ympäristöongelmia.

      Thaimaan mukaan Greenpeace on sijoittunut kuudenneksi luetteloon maista, jotka tuottavat suurimman määrän jätettä mereen vuotaa yli miljoona tonnia jätettä rannikkovesiin vuodessa.

    • SuojaPukuUimari

      Ei täällä voi uida, otan vain aurinkoa ja sinkhaa.
      Kysy Maija tapasi mukaan mikä on sinkha, odotan kysymystäsi.

      • Homolerppakyselee

        Homolerppa kyselypäällä, kovin on miehenkipeänä.


      • MaijukanRakkain
        Homolerppakyselee kirjoitti:

        Homolerppa kyselypäällä, kovin on miehenkipeänä.

        Olen niin onnellisesti rakastunut Thaimaan Maijaan.

        Minun ja toki meidän kaikkien muidenkin Pattayan eliittirakkaiden tavoin annan koko lämpimän sydämeni hänelle vastalahjana, koska hän niin määrätietoisen tarmokkaasti pitää tätä matkailupalstaa meidän Pattayan rakkaiden, siis jokaisen meidän lukuisten tuhansien eliittirakkaiden tahtomalla sisällöllä ja tasolla.

        Minun mielestäni vaikka meidän kaikkien Mussukka Maijukka onkin miesten mies parhaasta päästä jopa ex-nyrkkeilijä, niin suuresti arvostan hänen aktiivisuuttaan ja taitoa niin meitä kaikkia rakkaita miellyttävien kirjoitusten laadintaan.

        Ihan joka ikinen päivä ja monta kertaa, ajatelkaa miten vilkas ajatusmaailma ja ajatuksenkulku hänellä täytyykään olla, minä ainakaan en kykenisi moiseen.

        Arvostan sinua, kunnioitan sinua, annan kaiken tukeni sinulle ja ennen kaikkea rakastan sinua, joten näillä sanoin toivon sinulle tarmoa ja voimia, että jatkaisit toimintaasi ja jopa kykenisit aina enenemässä määrin laajentamaan näkökantojasi uusiin aiheisiin syystä, että vanhat anteeksi vaan, alkaa jo hieman tuntua kuivahtaneilta.

        Kaikella rakkaudella sinulle Vuodesta 2010 lähetän näin lentosuukkoja ja toivon, että aina määrävälein tupsahdat paikalle arvoisellasi siniselläkin nimimerkillä, koska se piristää meidän kaikkien Pattayan eliittirakkaiden mieltä niin suunnattomasti.

        Pusipusi ja pieni lipaisu.


    • LeksaÄitinkammarista

      Aamuisen käteenvedon jälkeen laskin kelarahat ja vielä 6 vuotta pitää säästää että saan pildee.

      • RunkkaritPattayanRanta

        Voit ostaa lentoliput ja maksaa ne klarnalla osissa.
        Tule tänne.
        Me tehdään tuota porukalla rannalla, kun säästetään tyttövuokrarahoja.


    • persläpilerppavauhdissa

      Persläpilerppa vauhdissa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1665
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      90
      1576
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1488
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1394
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1362
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      892
    7. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      880
    8. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      414
      853
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      290
      824
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      809
    Aihe