http://www.kauppalehti.fi/uutiset/digi-ei-kelvannut-asiakkaille--stockmann-joutuu-palaamaan-kuvastojen-postitukseen/mpNpsHYu?ref=iltalehti:f9c6&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_campaign=AlmaInternal&_ga=2.246108800.525953015.1515231793-2047129909.1515231793
Ei kai Stokka itse maksa kuvastonsa tekoa??? Kuvastoihin mainospaikkoja, jotka kattaa koko kuvaston tuotantokustannukset. Ei Pankit, rahoitusyhtiöt voi sanoa Stokkalle, "että emme halua mainostaa kuvastoissanne". Ja monet muut yhteistyökumppanit.
Meidän lehteä on alusta asti yhteistyökumppanit maksaneet, pankit ja rahoitusporukka, koska myymme heidän rahoitustaan. Se oli alusta asti ideana, että "miksi emme tekisi ilmaista lehteä omaksi poluksi elämään". Ja asiakkaat ovat tykänneet.
Haloooo Stockmann :D
5
<50
Vastaukset
- HalooooHelsinki
Ja nyt ei puhuta mistään "markkinapaikoista", että joka ikinen pulju voi alkaa mainostamaan kuvastoissa, vaan niitä mainoksia voi ujuttaa sinne lehteen niin, että ne eivät pomppaa mainoksina silmille. Jutun muodossa tai muuten asiallisesti kertoa esim. nordean tarjoamista mahdollisuuksista. Ei niin, että "osta yksi saat kaksi".
- tulivaintämämieleen
Outoa ettei niinkään iso kauppa kuin stocka ole saanut tehtyä nettikauppaa itselleen. puuttuva hyvä nettikauppa on kaatanut monen kaupan.
- baibaiStokmannDDD
Stokkaa olisi pitänyt jo ajat sitten ravistella heräämään tähän maailmaan :D Nettikaupoissa stokkan kannattaisi keskittyä kosmetiikkaan ja kodin osasto tuotteisiin, maailmanlaajuisesti, ei pelkästään Suomessa. Vaatekauppa netissä tuo liikaa kustannuksia, koska ihmiset lähettelee edes takaisin niitä, mutta kosmetiikkaahan ostetaan netistä, samoin kuin kodintuotteita. miettikää nyt suomen designia vaikkapa aasiassa, stokka olisi voinut olla se edelläkävijä nettikaupassa, mutta ei niin ei :D Stokkan hallitus ja johto ovat jotekin uinahtaneet liian pieneen ympyräänsä jo 15 vuotta sitten olisi pitänyt olla tikkana netissä, koska stokkalla on hyvä ja vahva bränsi. Ja se ei tarkoita sitä, että stokkaa pitäisi kaikkien tietää, riittää kun vaikka esim. aasialaisille sanoo, "että stokka on paikallinen hyvä ostoskeskut". Esim. Englannin Harrods jne. jne. Espanjan (en nyt muista sitä ostoskeskusryhmittymää, mutta hyvä on, se joku El.....
Stokmann eli liiallisella turvallisuuden tunteessa liian kauan. - se_Espanjan
El Corte Inglés
- ElCorteIngles
se_Espanjan kirjoitti:
El Corte Inglés
Niin olikin! sieltä ostin punaiset töpöhäntä kengät :D ja mustat riettaat saappaat, jotka ylettyy reisiin saakka :D Myyjä katsoi minua sillä silmällä, "että jaahas tytöllä kauppa käy" :D Ja ei kun taas baanalle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807