Hyvää ruokaa ja juomaa . Tsingtao taisi olla juoman nimi. Käyn 1-2 kertaa viikkoon.
Sai Gon Kitchen
9
143
Vastaukset
- valluveeti
Hyvää on ja maistuu. Makuelämys, kun toiset tekee ja itse syön ja juon.
- Liianmyähäänkömän
3n saata uskoa. Kyllä oli joo. Usein käyn ja tuovat onnenkeksejä ja teetä aterian päätteeksi.
- SantasOlli
Mahotonta meininkiä
- Tomthecat
Onpa kerrassaan ihmeellistä,että hyvää ruokaa. Voi voi. Rossossa on aina hyvää ja Oscarissa vasta onkin. Käyn näissä kaikissa vähintään kerran kuukaudwssa. En näe mitään ihmeellistä.
- valluveeti
Kun menee vähän nälissään ruokailemaan, niin kaikissa ruokailupaikoissa ruoka maistuu ja valittaminen ruuasta loppuu. Kokeilkaapa!
- SantasOlli
valluveeti kirjoitti:
Kun menee vähän nälissään ruokailemaan, niin kaikissa ruokailupaikoissa ruoka maistuu ja valittaminen ruuasta loppuu. Kokeilkaapa!
Seikka on saletti
- Syöpottua
valluveeti kirjoitti:
Kun menee vähän nälissään ruokailemaan, niin kaikissa ruokailupaikoissa ruoka maistuu ja valittaminen ruuasta loppuu. Kokeilkaapa!
Perunaa valluveeti perunaa.
- valluveeti
SantasOlli kirjoitti:
Seikka on saletti
Niinhän se on. Aina ruoka maistuu, kun päivän paastoo. Kuka nyt täydellä tai puolitäydellä vatsalla menee syömään. Ei se ruoka maistu, jos ei ole nälkä. Kun ei ole nälkä. niin sitten valitetaan ruuasta ja syömäkelpoista ruokaa jätetään lautaselle, hukkaan heitettäväksi. Voi hemmentti, sanon minä sitä tyhmyyttä ja ruuan haaskausta kun ei kelpaa.
- valluveeti
Syöpottua kirjoitti:
Perunaa valluveeti perunaa.
Peruna aina on jees. Siitä voi tehdä halpaa kotiruokaa. Hyvä raaka-aine ruuanlaitossa. Makkarakeitto, pakastevihannesten ja lihaliemikuutioiden kera. Vähän suolaa, makkaraa, jauhelihaa, persiljaa ja muutama pippuri. Ohjeet löytyy netistä
Pottua tulee syötyä, mutta ei siihen kyllästy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812