Lipposen yskä

4-vuotias poikani kuuli uutisista että puhemies Paavo Lipposen kylkiluu on murtunut yskiessä. Silloin hän totesi: "No nyt se Paavo on saanut flunssan siltä Paavilta!"
11035
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä oli ihana! Oivallus! Veljenpoikani ei vielä osaa puhua, mutta kyllä se piakkoin varmaan jotain hassuja puhelee, että saan sitten laitettua tännekkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Välke kirjoitti:

4-vuotias poikani kuuli uutisista että puhemies Paavo Lipposen kylkiluu on murtunut yskiessä. Silloin hän totesi: "No nyt se Paavo on saanut flunssan siltä Paavilta!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu