Ei tänäpäivänä enää löydy kunnon siivoojia. Galetessa piti nähdä kahvilla työntekijä joka olisi tullut taloomme, mutta teki oharit. Vanha kunnon työmotivaatio on monelta hukassa.
Ei tullut siivoojaa työhaastatteluun
10
149
Vastaukset
- EIMEILLETÖIHIN
EI KOTKALAISISTA LÖYDY KUNNOLLISIA TYÖNTEKIJÖITÄ. LIITOT JA LAISKUUS PILANNUT NE.
- löytyy.kyllä
Saattaa olla,että tuon siivoojan aika kuluu suomi24-palstaa häiriköidessä kokopäiväisesti.
Kyllä tekijöitä löytyy,kunhan työaikaa järjestyy riittävästi / sopivasti ja palkka on vähintään liiton ehtojen mukainen.
Kerrotko tarkemmin työpaikasta, työajoista ja palkasta,niin kysellään. - Hupsista_vaan
Varmasti piti tulla. Suomi24 palstalle oikein piti tulla kertomaan. Joku jutussa haisee ja se ei ole tulematon siivooja..
- Sinäoletkaikkialla
pilleri-ERKKI kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Omistatko sinä tämän palstan keskusteluaiheet ? Sinäkö päätät mitkä aiheet ovat luvallisia ? Ne aiheet on kaikki yhtä samaa narsujarsua joita tänne palstalle tulee. Kaikki muut aiheet on trollia. Kotka palsta on tarkoitettu vain narsun vainoojalle ?
- Ccxwhh
Siivoojan ja Kalen suhde kiinnostaa? Kuinka tähän soppaan liittyy Arto ja Asko?
- putsplanko
En tullut paikalle, koska olin jo muualle työllistynyt. Parempi palkka, paremmat edut yms. Sori tästä vaivasta, mutta tällaista se kilpailuyhteiskunta on.
- spurgu12
Oisit kuitenkin maksannut siivoojalle paskaa palkkaa!
- Epäuskottavaa
Ensinnäkin, he ovat nykyään siistijöitä. Enkä itsekään menisi "työhaastattelun" johonkin pikku kuppilaan. Miksi ei työhaastattelua järjestetty firman tiloissa, tai työkohteessa? Vaikuttaa ihan työnantajalta, jolla on tarjolla "imurointia, kun muija on työmatkalla". Jos sinulla on oikeasti asiallinen paikka tarjolla, TES:in mukaisella palkalla, niin yritä uudestaan, et voi leimata meitä kaikkia työtä hakevia yhden kokemuksen perusteella. Kukaan ei estä sinua ilmoittamasta kyseistä hakijaa TE-toimistoon. Hän kyllä saa sitä kautta rangaistuksensa.... sikäli, kun hän nyt on olemassa.
- KossuaNaamaan
Se on ihan totta. Kaikkia ei saa leimata. Lukemattomille siivoojille nuorena liikkeenharjoittajana ehdottelin kaikenlaista. Vain yksi tarttui tarjoukseen. Yksi. Lukemattomista. Olin alkoholisoitunut sika ja olen edelleen mutta enää ei naiset sinänsä kiinnosta. Nykyään ostan palvelut viinalla ja pyydän vastineeksi että vainoavat lastani tällä palstalla. Homma toimii!
- siivoaakaupan
KossuaNaamaan kirjoitti:
Se on ihan totta. Kaikkia ei saa leimata. Lukemattomille siivoojille nuorena liikkeenharjoittajana ehdottelin kaikenlaista. Vain yksi tarttui tarjoukseen. Yksi. Lukemattomista. Olin alkoholisoitunut sika ja olen edelleen mutta enää ei naiset sinänsä kiinnosta. Nykyään ostan palvelut viinalla ja pyydän vastineeksi että vainoavat lastani tällä palstalla. Homma toimii!
Kotkan siivouspalvelusta saa oikeaa palkkaa eikä kossua joka päivä. Kossulla kyllä hetken tekee töitä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821