Ottamallla heti äiti ja lapsi/lapset lämpöiseen valoisaa kotiin muutamaksi vuorokaudeksi.
Eli majoittamalla "tammelassa" pimeässä olevia lapsiperheitä, nyt ja heti.
Minä keksin idesn, kuka keksii tavan toimia.
Tämä Hyvä Työ menisi 100 % paikkakunnaalle ja avun tarvitsevalle.
Yleensä muissä lahjoituksissa avuntarvitsijoiulle menee 5-10 %, jos ditäkään, loput systeemiin ja työntekijöiden hyvinvointiin.
Kuka kirjoittaa "sopimatonta ensimmäisenä" saapas nähdä.
Nyt voisi tehdä Hyvän Työn, oikeesti
5
134
Vastaukset
- Vaikoaivokakki
Voisiko tuon sanoa selkokielellä, kirjoitusvirheet ei haittaa. En ymmärtänyt, mitä kirjoittaja halusi sanoa tai mistä saada kommentteja.
- Anna.valoa.sähköttömälle
joopa joo, vaaditko itse selkokieltä 84 vuotiaalta isältä, toivottavasti et.
1. "asiallinen kommentti", parhaimmat kiitokset. - 64äiti
En huomannut mainintaa, että kirjoittaja on 84-vuotias isä.
- Kumpionkumpi
Liittyykö tämä nyt taas jotenkin siihen Lotta , vai Lottotyttöhuumaan?
- MistäLöytäisi
Tammelassa ilmeisesti asuu äiti lapsineen joko huonossa sähköttömässä talossa tai sitten on pimeästi eli laittomasti maassa.
Mistä tämän perheen löytää, jotta voisi auttaa!
Pyydettiin vaan muutaman vuorokauden majoitusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081713Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031701Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031609Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541413Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341370Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii466926Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50926Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115895Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai296862Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347822