Asuinalue ilman mamuja

lkuhgkgygl

Muutan kaupunkiinne. Missä mamuvapaa alue. Hätilä? Keinusaari?

11

225

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 199

      Katinen. Pari kilsaa keskustasta eikä ole näkynyt alueella ja mitä väliä sillä nyt on jos muutamat mamut löytyy. Eiköhän heitä ole joka paikassa.

    • Hyvä-paikka

      Lammilla ei ole.

    • älä.ryhdy.maksumieheksi

      Ongelma Hämeenlinnassa ei ole mamut. Vaan sosiaalidemokraatit ja kokoomuslaiset - niitä on täällä ihan ihmeellisen paljon. Täällä on ääretön niin kutsuttu "systeeminen riski" - 100% liittoutumisaste tarkoittaa 100% kommunismia. Ja ne kommarit ovat joka paikassa missä täällä pitää jonkun asian suhteen asioida. Ne tietää asiasi paremmin kuin itse tiedät. Ja niillä on suunnitelma varallesi.

      Varaudu siihen, että kaikki ovat täällä juonessa mukana. Sen juonen kohde eli "palvelujen tarvitsija" ja kävelevä kukkaro olet sinä.

      Miettisin vielä kannattaako ryhtyä vaino- ja murhanhimoisen kommunismin maksumieheksi.

      • Kolkutus

        Myyrällä myyrän kohtalo.


      • tässä.kaikki.oleelline

        Kun saavut tänne, taustakommarit ryhtyvät luomaan sinulle eräänlaista "pokemon-hahmoa", jota vaikutelmaa he alkaa levittää taustalla. Saatat huomata kun joku tuntematon katsoo kaupassa tai kadulla vihaisesti tai joku antaa merkitsevän virnistyksen sopivassa kohdassa. Koko kommariyhteisö on nopsaan masinoitu heille mieluisaan ja vaihtelua harmaaseen arkeen tarjoavaan kamppailuun jotakin erikoista tai outoa mörköä vastaan - se mörkö olet sinä. Jos ei tiedä tästä mitään, ei voi tietää siitä mitään - ay-kommarit ovat ilmiömäisen salamyhkäisiä ja heitä paimentaa ja kannustaa reaaliajassa hyvin varustettu mielipuoli taustakommari (ks. viesti yllä).

        Kyseessä on heidän sekä työ että ainoa harrastus - täällä ei kukaan tiedä normaalista ihmiselämisestä enää mitään.

        Ei ole kaupunkia eikä orgaanista luonnollista ihmisyhteisöä. On vain Hattelmalan mielisairaalaan ja vankiloiden sukupolvien kuluessa laajennettu avo-osasto, joka esiintyy ulospäin "puolueina" tai "ammattiliittona". Taustakommarit ovat yhä mielisairaala- ja vankilayhteisön puitteissa. Jokainen viranhaltija tottelee heitä jokaisessa asiassasi taustalla ehdoitta (ns. "salainen hallinto").

        Mietitäänpä hetki mitä se voi sopivassa kohdassa tarkoittaa hengen tai terveyden tai toimeentulon kannalta. Ja nyt onkin mietitty tarpeeksi ja täysin ymmärretty.

        Niin pientä toimenhaltijaa täältä ei löydy etteikö taustakommarit olisi heihin yhteydessä juuri ennenkuin olet menossa jonnekin asioimaan.

        Myös maahanmuuttajia on ryhdytty asiasta informoimaan eli hekään eivät mikrokontrolloidussa avolaitosyhteisössä ole ihmisiä tai yksilöitä. Vaan "kohteita", jotka odottaa toimenpiteitä.

        Ja ne toimenpiteet laittavat rutkasti pötyä pöytään vielä pitkään aika monelle kovalle kommarille.


    • mä.laitoin.sinut.nettiin

      > Myyrällä myyrän kohtalo.

      No katsos jos näin todella on ja siihen ei kertakaikkiaan mitään järkevää ratkaisua ole olemassa (joka siis ainoa järkevä ratkaisu on se että laitatte pillit pussiin ehdoitta). Niin laitetaan sitten teidät vaikka nettiin.

    • Janis_petke_

      Onhan meillä Suomen suurin puolalais-ghetto. Alkuun Katumalla ja Harakkamäessä. Nyt ovat alkaneet sikiämään ja levittäytymään ympäri kylää !

      • kunnon.ihmisiä

        On ollut tarkoitus kysyä mitenhän tähän puolalaisosastoon saisi parhaiten yhteyden? Ne ovat yleensä "kunnon katolilaisia" olleet eli onko heillä joku oma kirkkoyhteisö esimerkiksi täällä?

        Nehän laittoivat neukut nurin 80-luvulla.


    • tosiion

      Katuma,Jukola,Nummi

    • exhml

      Muuta hattulaan. Täällä ei oo matuja..eikä toivottasti tule. täällä on ihmisen hyvä olla. Verotkin on kohtalaiset. Lyhyt matka hämeenlinnan isoihin kauppoihin loisimaan... eikä ne hämeenlinnalaiset edes tajuu kun niitä käyttää hyödykseen.

    • Hämeenlinnalainen

      Tää kaupunkihan on matujen kaupunki, vallanneet kaikki paikat ja vetelehtivät toreilla ja turuilla. Me maksamme näistä "kulttuurin rikastuttajista. Koko kaupunki täysin pilalla. Harvoin enää näkee suomalaisia. Ei kannata muuttaa tänne.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      63
      6141
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      81
      3766
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2801
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      2310
    5. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      42
      2221
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1863
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1689
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      85
      1302
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1246
    10. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      30
      1226
    Aihe