Mitä Trump - edellä, muija ja poika perässä?

Trumpintauti

Nyt on uusinta kirjaa myöten ihmetelty, ¿mikä ihmeen tauti riivaa Trumppeja? Sitä ei kuulema julkisteta, vaikka lekurin tarkastus on tulevalla viikolla.

Monet merkit viittaavat oireyhtymään perheessä, isä viihtyy tuntikausia yksinään tv:n äärellä ja poika rakentelemassa legoista Trump-torneja ja molemmilla on hyvä mielikuvitus. Isä mielellään tuhoaa sen, mitä muut saaneet aikaiseksi ja pitää itseään nerona poika perässä rakentaa jotain ja hajottaa sen ja rakentaa uudestaan, piirtää hyvin yksityiskohtaisesti ja muistaa kaiken.

Puhuu myös sujuvasti äitinsä kieltä; moni oireyhtyinen on jo pienenä kielellisesti lahjakas ja poika on myös älykäs siinä missä isäukkonsa. Ja vanhalla isällä on suurempi riski saada oireellinen lapsi ja Trumppihan sai pojan ollessaan 60v ja vakka kantensa valitsee. Myös äidillä on vahvat akkain oireiston piirteet.

Summa summa rum: Autistit hallitsee nyt maailmaa :) Mutta kuinka kauan - siitä on huoli olemassa ja kirja odottaa lukijaansa.

Tiagnoosi luettavissa seuraavassa julkaisussa:
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/20161112200026747_ul.shtml

14

618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vauva-palstalainen

      Samoihin johtopäätöksiin on tultu myös palstalla, jossa kokoontuu maamme parhaat asiantuntijat:

      www.vauva.fi/keskustelu/2718007/tormasin-youtubessa-videoon-missa-vaitettiin-etta-barron-trump-olis-autistinen

    • Kuumaan
    • JuuTuup
    • Tauti
    • Vertaistuki

      VERTAISTUKI LAINVASTAISEKSI USA:SSA?

      Rouva Trump on yrittänyt asianajajain kanssa virittää kunnianloukkaussyytettä kansalaiselle, joka julkaisi vertaistukena videon Trumppien pojan autismista. Nyt näyttää siltä, että syytettä ei saada aikaiseksi USA:n tiukkojen kunnianloukkauslakien takia:

      Kunnianloukkauksen todistaminen vaatii tällä hetkellä sen, että pystytään osoittamaan, että kirjoittaja tai julkaisija on julkaissut tahallaan vääriä tietoja tarkoituksenaan aiheuttaa vahinkoa.

      Kansalaisen tarkoitus ei ole ollut suinkaan kunnianloukkaus vaan vertaistuki kuten hyväntahtoisilla kansalaisilla tälläkin palstalla. Nyt Trump haluaa kuitenkin tuomita myös vertaistuen, sillä autismi on hänen mielestään loukkaus – ei kunnia kuten meille: Autismi on merkki lahjakkuudesta – ei häpeä, kuten näyttää olevan Trumpeille.

    • Välskäriltä

      Onko presidentti Donald Trump hullu?

      Psykologien eettiset ohjeet kieltävät psykologeja arvioimasta ihmisten persoonallisuutta näiden julkisen toiminnan perusteella. Yhdysvalloissa sitä kutsutaan Goldwaterin säännöksi republikaanisen puolueen vuoden 1964 presidenttiehdokkaan Barry Goldwaterin mukaan. Tuomioistuin määräsi Goldwaterille reilut kipurahat sen jälkeen, kun suuri joukko psykologeja oli arvioinut aikakauslehdessä ehdokkaan liian tasapainottomaksi presidentin tehtävään.

      Trump täyttää ilmiselvästi ainakin kolmen eri diagnoosin kriteerit: narsistisen persoonallisuushäiriön, antisosiaalisen persoonallisuushäiriön ja paranoidisen persoonallisuushäiriön.

      Petollisuuttaan Trump on osoittanut esimerkiksi esiintymällä toimittajille toisena ihmisenä. Välinpitämättömyyttä sosiaalisista normeista Trump on osoittanut muun muassa rikkomalla lakeja ja kieltäytymällä julkaisemasta verotietojaan. Samaan sarjaan kuuluu epäilemättä Trumpin uho siitä, että julkisuuden henkilönä hän voi vapaasti ahdistella naisia seksuaalisesti.

      "ekstrovertit toimijat hakevat jatkuvasti emotionaalisia elämyksiä, ovat ne sitten sosiaalista hyväksyntää, kuuluisuutta tai vaurautta. Itse asiassa näiden asioiden tavoittelu tuottaa heille enemmän mielihyvää kuin tavoitteen saavuttaminen".

      Trump kavahtaa ihmisten kättelemistä ja tuntuu kokevan erityistä vastenmielisyyttä naisten ruumiinnesteitä kohtaan, mikä on tullut esille hänen monissa julkisissa kommenteissaan. Yksi Trumpin mielisanoista on "inhottava"

      "Trump on kohtuuttoman aggressiivinen, yliherkkä ja jatkuvasti puolustusasemissa. Hän teeskentelee ylivoimaisuutta, joka on todennäköisesti kompensointia ja kätkee alleen syvän ja huolestuttavan alemmuudentunteen sekä äärimmäisen tietoisuuden ja ahdistuttavan riippuvuuden siitä, mitä muut ihmiset hänestä ajattelevat"

      Heikkouden halveksinta on kerta toisensa jälkeen vienyt Trumpin äärimmäisyyksiin. Hän vähätteli sotavangiksi joutunutta John McCainia ja matki ivallisesti vammaista toimittajaa Serge Kovaleskia.

      Presidentin avustajat ovat yrittäneet rauhoitella presidenttiä kuin kiukuttelevaa lasta. Trump lähetetään säännöllisesti tapaamaan omia kannattajiaan tarkasti käsikirjoitettuihin tilaisuuksiin, joista presidentti vaikuttaa nauttivan kovasti.

      Otteet kirjasta Donald Trump - Mies kuin Amerikka (2016)

    • Palikkatesti

      on nyt tehty. Tulos vahvat psykopaatin piirteet – joita edellytetään johtajlta. Sen voi katsoa täältä ja tehdä itse ja katsoa kelpaisiko maailman mahtavimman miehen asemaan:

    • Diagnoosi

      autismista tehdään ihmisen käyttäytymisen perusteella. Trump esim. puhuu ydinasepelottelusta ja hymyilee samaan aikaan. Hymy viestittää joko:

      a) alistumista
      b) pelkoa,
      c) iloa
      d) onnellisuutta

      Psykologisesti on todella mielenkiintoinen kysymys miksi Trump hymyilee puhuessaan noin kovia asioita. Syinä voivat olla esim. epärehellisyys (sanojen ja tarkoitusperän poikkeavuus) tai autismi.

      • Syyttäjä

        e) Omahyväisyyttä


      • Äotulos

        Yksi autismin diagnoosikriteereistä on ÄO alle 72, ja Trumpilla on korkeampi.


      • AoInfo
        Äotulos kirjoitti:

        Yksi autismin diagnoosikriteereistä on ÄO alle 72, ja Trumpilla on korkeampi.

        Seitsemänkymmentäkolme riittää maailman mahtavimmalle presidentille. Antaa toivoa muillekin debiileille. Mutta useimmilla autisteilla ÄO on yli 100 jopa yli 130 kuten Albert Einsteinilla.


    • Kehuri

      Kehitysvammaiset sopivia huijauksen kohteita liikemiehille, joiden ÄO on 73

    • DrFakta

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      88
      10636
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      245
      4556
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      163
      3933
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      167
      3439
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      70
      3249
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      66
      2989
    7. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      32
      2662
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      25
      2220
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      65
      1766
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      162
      1507
    Aihe