Kehottaa nyt Itä_Savon ja Iltaleheden mukaan aktiivimallin vastustajia hakemaan työkyvyttömyyseläkettä, jotta välttyisi mahdolliselta leikkaukselta ja järjestelmät menisivät tukkoon. Olen aina pitänyt häntä populistina ja hiukan "pöljänä", mutta on varmaan aika viksu kuitenkin.
Heli Järvinen Vihreät
hävytönsaatana
2149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Taidat olla Pietarin trolli kun et tiedä miten riitaa haastaisit. Totuus lienee kuitenkin vihreiden arvaamaton poliittinen linja ylipäätänsä. Hakevat irtopisteitä jokapuolella nyt myös vasemmiston leiristä. Terveisiä Kerimäelle ja Savonlinnaan. Ei onnistu. Helin linja kuluttaa luontoa ei pelasta sitä.
Kuuntelin eilen Heli Järvisen puheita eduskunnassa. On käsittämätöntä, että kerimäkeläiset ja savonlinnalaiset ovat tuollaisen naisen äänestäneet eduskuntaan.