joka ei ole enää ystävä ja jonka puheet ovat yhä enemmän sellaisia
että joudun puolustamaan itseäni.
En osaa hänen mielestään mitään. Miksi hän edes soittaa minulle, kun
kuulen kaikesta, että hän .... syvällä sisimmässään inhoaa minua?
Eikö hänellä ole muita juttukavereita?
En ole ikinä mielestäni mollannut hänen osaamistaan
vaan olen tsempannut. Inha sanoa, mutta miksi minä tsemppaan häntä,
jos hän ei anna minulle mitään tukea takaisin?
Toki, hänessä on hyvääkin, mutta tulee aina vain useammin paha mieli ja
jotenkin syytetty olo, jokaisen keskustelukerran jälkeen.
Tuleeko ikävä? Ehkä
Mutta kaipaan reiluutta, luotettavuutta ja tarvitsen lähelleni ihmisiä - jotka eivät inhoa minua.
Mitä järkeä tässä on?
Miten helvetissä se yht äkkiä - soittelee ja kaivaa esille hyvin vanhoja, minulle
arkoja asioita tai missä olen "epäonnistunut"? Tsori, mutta vittuilu ei ole minun mielestä vahvuutta, enkä arvosta ilkeyttä. Sä et "voita" mua - sun henkilökohtisessa painissa, sillä että tökit minua. Nyt oksettaa.
Haluan jättää ystävän
7
124
Vastaukset
- miehetonn
NII-IN MIEHET ON PERSEESTÄ SITÄ EI PYSTY MUUTTAMAAN KIVEEN HAKATTU FAKTA MAAILMASSA.
- Tehdäänkehitysmaayhdessä
Oletko telaketjutankin ja taisteluhelikopterin risteymä?
- kypsynytpäätös
Jotenki silmimittömän helpottunut olo
kun ajattelen, ettei tarvii enää jännittää
sen hyökkäyksiä
Ei ollut hyväntahtoinen - noin loppujen lopuksi
Ja mietin jo miten mahtavaa olis jos olis ystävä
joka olis .. niinku puolueeton ja rehellinen siinä mitä on - Heiap
Ei hän ole ystävä.
- ystävättunnetaan
Kannattaa jättää jos niin tunnet. Kaivaa vanhoja juttuja esille sinusta ja muistuttaa niistä vielä. No ei kuullosta kyllä ystävänä olemisen kuvaa kyllä. Onko kateellinen sinun elämästä vai onko nuo kaivelujen syyt mitkä? Ystävyys mielestäni on puhdasta tukea luottamusta ja tuoden iloa elämään. Ei ystävästä voi tuntea inhoa kateutta tai muuta negatiivisen tunteita lainkaan. Ystävä suhde pitää perustua molempien tekemisiin ja tarkoittamisiin. Pakolla ystävää ei saa eikä sitä miksi pitää sinuun yhteyttä ja toimii noin. Eiköhän kerro paljon yhtävyytenne taustasta jos tunnet noin häntä kohtaan. Ihmiset ovat toki kohteliaita eivätkä aina kerro totuutta mitä tuntevat. Kärsivät jonkun kaveruudesta tavallaan pakolla kuitenkin tuntien tuolla tavoin. Puhdas ystävyys jaetaan myös muiden kanssa. Mitä enemmän on ystäviä jotka tuntevat toisensa voi silloin tuo luottamus toiseen toteutua. Jos vain omaan tunteeseen luotat mieti mistä tuo tunne johtuu sitä kohtaan. Ystävä pakkoa ei ole kellään. Minäkin niitä ystäviä joista tiedän ikäviä asioita pidän etäisyyttä mutta toki kohteliaasti vastaan ja puhun vain tiettyjä asioita mutta luota en. Sinun pitää tuntea tuo ystävä ja varsinkin mitä se sinusta tahtoo. Nykyään kun some maailma tullut on jopa satoja ystäviä ja se mitä ne tahtoo sulle on sinun tiedettävä. Olisi hyvä että jätät tuollaisen ystävän ja kerrot sille itselleen mikset halua ystävyyttä.
- Löydän
Samaa, haluan kanssa eroon ilkeästä 'muka ystävästä
En soita enää, ei oo sulle asiaa
Enkä pidä Puh. Numeroas yllä...
Heippa....- hyvästi.vaan
nähdään hautuumaalla, kun tuon sun haudalle lapiollisen paskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1067492
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1045274Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253471Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352544Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191866Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3531515Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?571330