ensimmäisellä kerralla musta ja koska ihastuit (siis jos) ? :)
Mitä ajattelit
19
384
Vastaukset
- Erikoisen
Katoin että onpas siinä kohtelias mies ja siitä on kyllä jo aikaa. :)
- Dcvfkgg
Ajattelin hänestä että tosi hyvännäkönen mies. Ihastuin 2015 lopussa
- Envoinutmitään
Ihastus ekana iltana kun tavattiin. Vuosia sitten...ehkä 8?
- suoratsanasett
Ja mä en jaksa enää odottaa ellet nyt heti kohta pian tee jotain!!!
Ehkä nyt kuulostaa uhkailulta mutta tämä nyt on vaan taivahan totuus.
Haluan tässä elämässä rakastaa ja tulla rakastetuksi, enkä koko elämääni tuhlata tähän odottelenuun mikä ei näytä mihinkään johtavan.
- Shoff
Mietin et haiseepas toi pahalle. Eiks se peseydytään ollenkaan
- naisellenuorelle
Heti kun saavuin samaan illanviettopaikkaan niin menin jutuille ja kysyin nimee. Siinä sitten näin hänen silmistään jotain ihmeellistä ja siitä asti hän nuori nainen on usein mielessäni pyörinyt.
- moniavuosiasitten
Ihastuin kyllä ensisilmäyksellä kun siellä kaupan kassalla työskentelit. Vilkaisin ensin hajamielisesti ja sitten katsoin uudestaan ja vielä kerran uudestaan. Käännyin vielä jälkikäteen katsomaan että olitko sinä oikeasti olemassa vai kuvittelinko vain. Vautsi mikä upea mies, ajattelin.
- eitullutmeitä
Katsoin että tuossa on mun unelmien nainen, siis jo siitä kun esittäydyttiin ensimmäistä kertaa. Ajatus vain vahvistui illan myötä. Seuraavat päivät olin aivan taivaissa ja odotin vain että koska nähdään seuraavan kerran. Siitä eteenpäin asiat sitten menikin alamäkeä. Yritin kieltää tunteet, vaikka aina olin ollut ihastunut. Lopulta sain sen kerrottuakin viestillä jokunen vuosi sitten, mutta eipä siitäkään mitään tullut. En tiedä olisiko ollut parempi pitää lopulta omana tietona, mutta jostain syystä tuntui siltä että se oli pakko tehdä.
- Elämäononnea
Samoin olen tehnyt. Katua ei saa. Katua saa vain tekemätöntä...
- Näinsemeni
Ensitapaaminen oli omituinen. Tuntui, että kumpikin oli suojat päällä.
Seuraava kohtaaminen oli ihan ok. Silloin ajattelin, että siinäpä mukava kaveri. Taisinpa pienesti ihastuakin, rentoa seuraa.
Kolmannella tapaamisella alkoikin kaikki mennä jo pieleen... Hänen käytöksensä teki minusta hyvin epävarman ja, sai tuntemaan ikäänkuin olisin tyrkyttänyt itseäni.
Tähän kohtaan olisi hyvä ollut lopettaa. Sen sijaan jokin osa minusta alkoi hakemaan häneltä hyväksyntää, sitä kun ei häneltä voinut saada.
Tapailuja. Irrottautumista. Haluan hänestä irti, enkä kuitenkaan halua. Todella raskasta. - Naiseltamiehelle
Ajattelin, että hän on fiksu, kiltti, empaattinen ja söpö. Joskus 2015 alkusyksystä alkoi hän pyöriä mielessä useamminkin.
- Mävaanoon
Katsoin, että onpa komea mies. Rakastuin myöhemmin.
- Kiltti-arka-tyttö
Mietin et arka tyttö. Tyttö ei osaa puolustaa itteään. pysyttäyty taustalla ja muut tytöt jyräs sitä, ku olivat enemmän huutamassa mitä haluavat. Suojelunhaluu tunsin.
- Ihanekallakerralla
... oho mikä ääni, miksi se vain haastattelee, eikö osaa keskustella, kivat kädet, no mihin se nyt säntäsi...
- muistikoprakaaa
Puhutko nyt ssiis siitä toisesta kerrasta ? ;) Koska silloin mä mun mielestä kyselin ja säntäilin ;D
- sdsdsd
Muistan sen karvan vajaa vuosi sitten tapahtuneen ensikatseen lopun ikäni. Nainen tuijottaa ja tuijottaa aina vaan (hyvännäkönenkin vielä). Kiusaannuin lopulta ja oli pakko kääntää katse pois.
Taisi olla pisin katsekontakti koskaan itselläni, kauankohan olis kestäny ellen olis pyssännyt sitä :)
Muistaisin et hetki myöhemmin oli tullut vielä ihan taakseni seisomaan (tais nojata johonkin). Säikähdin vähän kun sen huomasin mut samalla jotain liikahti sisällä ja mikään ei enää ollut entisellään. Siitä sitten alkoi vuoden mittainen tunteiden vuoristorata. Lopulta rata romahti, jäljelle jäi savuavat rauniot. Yksi ruumis löydetty, ei muita ainakaan vielä. Paljon väärinkäsityksiä, tunnekuohuja ja kaiken tapahtuneen ymmärtämisen vaikeus jäi päällimmäiseksi mieleen.
Palstalta muodostin vielä kuvan hänestä varsinaisena kiusaajana ja riiviönä (niinpä anonyymipalstalta!). Eniten nyppimään jäi epätietoisuus et oliko meidän välillä kuitenkaan mitään vai ei? Paljon mieluummin olisin ottanut sylkäisyn tai nyrkin naamaan ja kaikki olis ainakin selvinnyt... - sillainsemeni
Heti ihastuin kun kävelit siihen ja meidät esiteltiin. Rakastuin sitten kun juteltiin enemmän ja tutustuttiin paremmin.
- Mikävuosi
Koska ihastuminen tapahtui?
- eikovinkauaa
Muutama kk sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081681Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011622Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011535Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541402Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341364Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii441879Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293832Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818