Joku vuosi sitten olin pitkästä aikaa onnellinen. Löysin oman paikkani, sielun kotini, jonne tunsin ensimmäistä kertaa kuuluvani. Oli paljon uusia ystäviä ja minulla oli hauskaa. Kun lähestyin tätä paikkaa, kuulin oikeasti rummutusta sydämmessä kun olin niin onnellinen. Sitten tapahtui kaikenlaista ja jouduin lähtemään pois. Vaikka käynkin siellä joskus tuo tunne on kadonnut. Jäljellä on vain yksinäisyys ja tyhjyys. En en tiedä minne kuulun, mikään ei tunnu enää kodilta. Mitään parempaa ei ole tullut tilalle ja moni muukin asia on huonosti.Ja kaikista suurin suru on niin suuri etten edes osaa sanoiksi puke. Miksi ja mihin kaikki hyvä katosi?
Aidolle näkijälle
3
284
Vastaukset
- Heps-kuk-kuu-näkijä
Joku vuosi sitten olin pitkästä aikaa onnellinen. Olit vai.
Löysin oman paikkani. Ai mistä?
Sielun kotini. Olivatko ne samassa paikkaa?
jonne tunsin ensimmäistä kertaa kuuluvani. Kerta se on ensimmäinenkin.
Oli paljon uusia ystäviä . Oli vai.
Minulla oli hauskaa. Sepäs mukavaa.
Kun lähestyin tätä paikkaa. Niin mitä sitten?
Kuulin oikeasti rummutusta sydämmessä. Kyse voi olla rytmihäiriöstä.
Kun olin niin onnellinen. Milloin olit onnellinen.
Sitten tapahtui kaikenlaista. Niin millaista?
Jouduin lähtemään pois. Kaikki loppuu aikanaan.
Vaikka käynkin siellä joskus. Älä käy enää.
Tuo tunne on kadonnut. Koita löytää se.
Jäljellä on vain yksinäisyys ja tyhjyys. Syö sellaisessa paikassa mahasi täyteen jossa on muitakin ihmisiä, niin mahasi tyhjyys katoaa.
En en tiedä minne kuulun. Ei sitä tiedä kukaan muukaan.
Mikään ei tunnu enää kodilta. Ei sitten jos niin sanot.
Mitään parempaa ei ole tullut tilalle. Ei ole sitten.
Moni muukin asia on huonosti. On sitten jos niin sanot
Ja kaikista suurin suru on niin suuri etten edes osaa sanoiksi puke. Ei niitä pueta.
Miksi ja mihin kaikki hyvä katosi?Mistä minä tiedän. - kyynel5ilmä
ylösnostoa..
- Ylösnosto
Vastausta odotan..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104722Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184561Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241494- 1881214