Understall

Mites löytyykö PK-seudulta paikkaa understall runkkaukseen? En ole koskaan kokeillut mutta tässä lähiaikoina on tehnyt mieli testata. Alueella asuvilla kokemusta?

7

2365

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nius

      Ei varmaa tietoa, mutta jotenkin tuntuu, että Espoon Iso Omena täyttää tietyt vaatimukset

    • TitämäTön

      Mitähän tarkoittaa/käsittää?

      • understall eli esim vessassa runkkaamista kopin reunan alta


    • niinettätuota

      itseänikin tämä kiinnostaisi! onko kokemuksia?

    • nius

      Kävin pari päivää sitten Ison Omenan ruokakäytävän veskissä ja siellä oli menossa oven ali touhut. Valitettavasti oli seuraa, joten muuten olisin jäänyt tarjolle.

      • tuppisuiden-puuhat

        Kuulostaa melkiempä sadulta. Kyseistä paikkaa en tunne, eikvätkä vain muutamaan sanaan kykenevät kommentoijat ole edes vaivautuneet kuvailemaan sen fysionomiaa, mutta miten voi puuhailla jonkin sermin alitse, joka on noin 30cm lattian pinnasta? Melkoisen masokistista, epämukavaa ja yök-likaista yleisten vessojen lattioilla, eikä jää toisilta kävijöiltä huomaamatta. Pian on vartijat paikalla.

        Totaalinen turn-off

        Sitten olisi hieman eri asia jos olisi todella siiti vessa, jonka sermit/ väliseinät ja ovet liki lattiaan saakka ja jossa koppien välisessä seinässä sopivankokoinen reikä sopivalla korkeudella, niin silloinhan joku voisi antaa vaikka hitaan käsihoidon siistille henkilölle, mutta ei missään tapauksessa muuta, jos on täysissä järjen ja mielen voimissaan.

        Niin, ja mites ne puuhien aloitukset tapahtuvat, sillä eipä tuollaisia ehdotuksia tehdä tuosta vain tuntemattomille ... yks'kaks työntää varusteensa toiselle puolelle ...


      • jepjepejp

        Asiasi tuli selväksi ja ihmettelen miksi kommentoit asiaa ja luet edes tätä ketjua jos mielestäsi tuo on totaalinen turn-off. Eikö sinulla ole mitään parempaa tekemistä kuin nillittää asioista jotka eivät millään tavalla sinulle kuulu?

        Omasta mielestäni understall puuhat on just parasta ja kiimasinta mitä on. Harmi vaan kun useimmat vessat helsingissä ei sovellus siihen koska koppien väliseinissä ei ole säästelty materiaalia.

        Onko ison omenan vessoissa kuinka paljon tota tilaa alhaalta lattianrajasta?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1229
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      68
      866
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      793
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      148
      657
    5. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      279
      625
    6. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      91
      619
    7. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      45
      602
    8. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      36
      551
    9. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      536
    10. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      520
    Aihe