kun istumme lähekkäin, että välillämme on sellainen lämmin väreily? Sen ihan tuntee.
Tuntuuko sinusta koskaan siltä
15
438
Vastaukset
- emme_ole
kertaakaan istuneet lähekkäin, mutta jos istuisimme, niin uskoisin väreilevän. Jokin outo sähkömagneettinen väreily. Sellanen, että tuon kanssa haluaisi rakastella.
- mitäsanot
No ainakin itseäni kuumottaa kovasti ja haluaisin tuntea sitä väreilyä paljon lähemmin kuin nyt. Eikä siinä vielä kaikki. Haluaisin tietää millainen on sinun maailmasi ja elämäsi ja onko minulla siellä sijaa.
- Tarkentava
Oletko mies vai nainen? Koska näit viimeksi kaivattusi?
- mitäsanot
Tarkentava kirjoitti:
Oletko mies vai nainen? Koska näit viimeksi kaivattusi?
Mies. Eilen ja taisin nähdä tänäänkin vilaukselta.
- kylvaaaan
Tuntuuu. :) Ja siksihän meinaan tippua tuoliltakin ym. mukavaa :D
- säteilysuojakäyttöön
Kyllä.
- Voisinsanoajuu
Voi olla, mutta ihan kuin pystyisin mihinkään väreilyyn keskittymään. Olen aina ihan sekaisin jännityksestä ja hyvästä olosta, niin että keskityn vain hengittämiseen ja normaalisti käyttäytymiseen, että en nolaisi itseäni edessäsi vahingossa.
Sitten välillä kun rentoudun ehkä hetkeksi, keskityn katsomaan sinua vaivihkaa ja yritän painaa mieleeni piirteitäsi, jotta voin ajatella niitä jälkeenpäin ja nautiskella muistellen tuota hetkeä kanssasi.
Tällaiselta tuntuu kun olen vieressäsi. Mies.- minultamieheltä
Eikös olisi paljon mukavampi jos ei tarvitsisi muistella vaan saisi katsella toista koska vaan eikä tarvitsisi jännittää? Olisiko siinä hyvä tavoite?
- Voisinsanoajuu
Tietysti. Hienoa olisi. Eri asia miten siihen tavoitteeseen pääsee, vai pääseekö koskaan.
- nainentääältä
minusta tuntui....en tiedä tuntuisko enää jos istuttais :D vai värähtelisikö se vaan omassa päässäni :D
- Miltätuntuis
Pitäs kokeilla vieläkö lähtee jalat alta?
- mustakin.tuntuu
siltä, että kaikki ihastukset lopulta värähtelee vain omassa pääkopassa. Sitten putoaa ja lujaa totuuteen ja saa rakastella vain mielikuvituksissaan.
- nainentääältä
Miltätuntuis kirjoitti:
Pitäs kokeilla vieläkö lähtee jalat alta?
pitäs tietysti :D
- TäälläkinN
nainentääältä kirjoitti:
pitäs tietysti :D
Täällä toinenkin, joka haluaisi tietää, vieläkö eräs veisi tilaisuuden tullen jalat alta...
- tänäänkinhäiritsin
Niin meillä hänen kanssaan on. Mutta se vasta tuntuukin, jos vahingossa koskemme toisiamme.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812