Ennustaja ?

Liinas75

Kuka luokitellaan ennustajaksi ?
On varmasti hyvä kysymys. Olin noin 6kk huonompi osaisten seurassa työni puolesta.
Kuuntelemalla katsomalla eleitä tiesin menneisyyden ja todella pelottavaa oli nähdä tulevaan . Kysyn siis paremmilta ja kokeneemmilta tätä . Jos samassa huoneessa on enemmän kuin yksi ihminen kanssasi niin miten saat kohdistettua? Minä en pysty pitämään menneisyyden ihmisiä pois vaan he tulevat samaan istuntoon. Miksi kutsun itseäni kun näen päivittäin kuolleita jotka haluavat myös kommunikoida kauttani ? Tulevaisuus myös paljon selkeämpi nähdä kuin menneisyys.
Jos joku tietää kysymykséeni edes jonkinlaisia vastauksia niin olisin kiitollinen.
Minut tavoitat [email protected]

8

334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinikkasavolainen1961

      Heippa...... uteliaisuuttani oletko Mariella Lahdesta ???????
      Kävin sinulla vuosi sitten .
      Laitoin vuestin niin tapaisin toki uudelleen.

    • Opastajakenties

      Sulle on annettu lahja, pystyt toimimaan viestien välittäjänä ja näet myös tulevia asioita. Ennustaja on ehkä väärä sana kuvaamaan sinua tai ketään muutakaan. Mulla oli tuttava, jolla oli näkemisen lahja, hän koki sen raskaaksi ja ei mielellään käyttänyt sitä. Hän kerran katsoi jotain mulle, mutt ei halunnut kaikkea kertoa, ehkä näki sen mitä mun kohdalle elämä toi ja halus pitää tiedon itsellään. Oli nähnyt myös enneunia.

      • Sitä ei voi ymmärtää kuinka itselle on luonnollista ja muut eivät usko kuten tässäkin viestiketjussa.
        Monesti tietää etukäteen tapahtumia hereillä ja unessa.
        Ystäväsi on oikeassa kun sanoo raskaaksi.
        Itseäni helpottaa nämä kun puhun ääneen.
        Mieheni monesti alussa ei uskonut lainkaan ennenkuin palaset loksastivat paikoilleen.


    • Melko merkillistä, ettei ennustajaa saa kutsua oikealla nimellä. Satunnainen lukija varmaan osaa ennustaa millä nimellä ennustajaa kutsuisin, jos se pysyisi seinällä.

      • Mikä on ennustajan oikea nimi ?
        Itse en tiedä


    • VL.Kominkinen

      Miksi kutsun itseäni kun näen päivittäin kuolleita jotka haluavat myös kommunikoida kauttani ?
      Vastaus: Dorkaksi. Suosittelen sairaalaan menoa, lepareita ja sähköä ennen kuin ne kommunikoijat kehoittavat tekemää jotain älytöntä

      • Miksi kehottaisivat tekemään älytöntä . Eivät kuolleet puhu kuin elossa olevat sujuvasti. Se on aivan muuta...


    • meitsivain

      Pystytkö välittämään viestejä tuonpuoleisesta näin netin välityksellä kenellekään?

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5400
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1402
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      105
      931
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      831
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      803
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      802
    7. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      787
    8. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      779
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      774
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      39
      769
    Aihe