https://huutokaupat.com/fi/v/678870
torissa sit pyydetään 140e tommosesta rouskusta
kuka tienaa? huutokaupan järjestäjä
huutokaupoista halvalla
6
78
Vastaukset
- näin-se-vaan-on
Myynnistä poistettu, valmistus lopetettu ja vielä käytettynä, joten 140€ on kiskurihinta, koska vastaavan uuden saa 180€ ja 2 vuoden takuun päälle.
Jos minä olisin tuota tarvinnut, korkein hinta 35€, ja senkin olisin valmis maksamaan kun näyttö on ollut vähintää 2 tuntia päällä, ja ainakin yksi virtojen katkaisu viimeisen 30 minuutin aikana, eli varmistuisin kylmän ja lämpimän monitorin toimivasta käynnistymisestä. (kylmätjuotokset, kondensaattori viat)
Köyhällä ei ole varaa ostaa paskaa, joten tuolta linkin takaa en ostaisi yhtään mitään mihinkään hintaan. - K.Allistako
Myynnissä oli 3 kpl. Onnellinen voittaja maksoi niistä 240€, ja vielä ALV päälle!!
- näin-se-vaan-on
(Toimituskulut 100€) ( ALV24% = 57,6€ ) ( hinta 240€ ) = (kokonaishinta 397,6€) = ( 132,54€ per kone) joten aivan hyvin voi sanoa 140€
Ei kallista, vaan HITON KALLISTA - keisarihuuto
Oon joskus huutanut erikoistyökaluja ja ollut tyytyväinen. Huutokaupoissa on rompetta laidasta laitaan ja kuten sanotaan "ei hullu ole se joka pyytää vaan se joka maksaa"
- näin-se-vaan-on
Minullekin on jäänyt sellainen tunne muutamien myyjien osalta, että saattaa ihan oikeasti olla luotettava myyjä, joka ei salaile tuotteen huonoa kuntoa, eikä yritä piilottaa 1/3 osaa tuotteen hinnasta muihin kuluihin, tavalla jolla se sitten antaa virheellisen kuvan hinnasta huutopäätöstä tehdessään, tai vaikeuttaa muulla tavalla vertailua toisen myyjän tuotteeseen ja hintaan.
Kuten tässä avauksessakin sai huomata, 1/3 hinnasta kätkettiin, niin että jo yksi tähän ketjuun osallistuneista olisi tehnyt virheellisen ostopäätöksen. Tuo sivusto voisi laittaa tuonne sivulleen suodatus mahdollisuuden, jolla jo vilppiin pyrkivän myyjän tuotteet voisi suodattaa pois, sotkemasta hinta vertailua.
- K.Allistako
Voi v**, tämä vasta emäk.setus: "Rahti kaikkialle Suomeen 100€ (sis. alv 24%)."
Aikalailla ylihintaa!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857