Olemme menossa jouluksi -18 sinne. Mukaan lähtee 10 ja 13-vuotiaat lapset miehen lisäksi. Onko siellä huoneet edelleen homeessa ja epäsiistit? Jotkut ovat näin maininneet tuin sivuilla. Olisi kiva kuulla kokemuksia viime vuoden lopulla matkailijoilta. Onko se niin hyvä paikka kuin luvataan ja minkälainen on hotellit aamupala? Kaikenlaisia kommentteja olisi kiva kuulla :)
Kokemuksia Tui family khao lakista
2
586
Vastaukset
Ehkä kyseessä on tämä hotelli
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14229534/family-life-mai-khao-lak-finnmatkoilla- KaritaLaine
Olimme viime keväänä kyseisessä hotellissa. Majoituimme vanhalla puolella, joka sijaintinsa puolesta parempi. Hometta ei huoneessamme ollut, eikä matkaseurueestamme muidenkaan huoineissa. Aamupala, kuten muutkin ruokailut koko hotellissa olivat erittäin monipuoliset ja maukkaat. Tarjolla paikallisista hedelmistä aina nakkeihin ja munakkaisiin,jonka kokki paisteli asiakkaan valitsemista raaka-aineista. Erittäin vahva suositus hotellille palvelun, ja sijainnin puolesta. Matkustamme myös tammikuussa uudelleen kahdeksi viikoksi uudelleen tuonne. Mukavaa lomaa! - Karita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1462120
- 1211445
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3341232Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401180IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31161Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651155- 1411129
- 491089
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470957Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98955