Sanaton yhteys kanssasi

Jmiehelle

Katseet kertoo enemmän kuin tuhat sanaa, eikö vain? 😘

7

315

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisitjovastaa

      Kun viestejä ei paljon kuulu

      • heisiesiinä

        no oisit laittanut yhteystietosi näkyviin, mistäs täällä muuten kukaan tietää kuka olet.


    • katsetyhjyteen

      Tai sitten se oli mielikuvitus, eikä mitään oikeasti ollut. Teoilla ja sanoilla on enemmän arvoa , jos haluat korostaa välittämistä.

      • Mitäteniinkovin

        moititte täällä koko ajan tuntemattomia ihmisiä.


    • Kylläkertoo

      Mullekin J-miehen katse ja käytös kertoo kaiken tarvittavan, mitään hyvää tosin ei. Ymmärrän kyllä mitä hän tarkoittaa.

    • jmieheltätämä

      Noin se menee. Olen samaa mieltä, että joitakin asioita ei vain pysty peittämään.

    • katsetyhjyteen

      Haluaisin lisäyksenä sanoa, että kyseessä oli nopeita vilkaisuja ja hymyilyä. Tätä on jatkunut jo kauan. En aluksi uskonut tätä, mutta ajan myöten tämä alkoi huolestuttamaan. Ajattelin, että hän haluaisi sanoa mulle jotain, muttei uskaltanut.

      Mulla ei ikinä edes ollut mitään suhteita, niin oli hieman turha toivo myös ujous vaikutti. Kiusallinen tilanne, joka huolestutti useita kuukausia. Myös tilanne , jossa oli rakasteleva pari. Hän katsoi heitä innostuneesti ja sitten katsoi mua. Se vaikutti ajatuksini. Ihan kuin sain varmuutta kiinnostuneisuudesta. Toisessa tilanteessa hän jäätyi kun kävelin ohi ihan kun pelästyisi mua. Tähän ei ollut edes mitään syytä. Ei ainakaan tavallisessa tilanteessa.

      Löysin sopivan ajan kun olimme kahden kesken ja kysyin tutustumista. Sain kohteliaasti "EI" vastauksen.

      Sen takia sanon ettei katseyhteys kerro mitään. Voi olla niinkin , että kiinnostus loppui tai oli tarkoitus kiusata mua. Parempi on kuitenkin myöntää tyhmyteeni, että uskoin ja aloin rakentamaan mielikuvituksia. Oli miten vain tämä kuluttaa henkisesti aika paljon ja nyt yritän vapautua tästä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1681
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1622
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1535
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1402
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1364
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      898
    7. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      885
    8. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      441
      879
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      832
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      818
    Aihe