morjesta
hommasin tuollaisen grand vitaran vm05 ja silmääni osui että hätävilkku napissa ei pala mitään valoa. luulisi että siinä kuuluisi joku poltin olla. onko tietoa kuinka sen saisi näkyville että polttimon sais vaihdettua.
Ja samoin kuskin puolen kytkinpanelissa missä on sähköset ikkunet ym niin siinä palaa ainoastaan kuskin ikkunassa valo. luulisi että niissä muissakin palaisi jokin valo. vai palaako. mitenkä olette irroittaneet oviverhoilun vsihtaaksenne polttimot vai lähteekö kytkin paneeli jotenkin irti.
ja sit asiallisia ilmoituksia. en vie merkkiliikkeeseen vaihdettavaksi ja tiedän kyl et polttimoiden vaihto on helppoa. vanha pois ja uusi tilalle.
polttimoista
3
80
Vastaukset
- mistäNäitäSikiää
eli et vie merkkiliikkeeseen ammattilaisen laitettavaksi ja teet itse. okei, seuraavalla kerralla, kun hampaaseesi tulee reikä. älä mene ammattilaiselle, vaan paikkaa itse, kun olet ensin kysellyt keskustelu palstalta neuvoa. Samoin, kun hiuksesi tarvitsevat siistimistä, leikkaa itse, täältä vaan ensin kysyt neuvoa.
- heleposti
Helppoa, opetele tarkkaan valosaan aikaan missä kohin noi pimeänä olevat katkaisija sijaitsee, ni sitten löydät ne helposti pimeään aikaan. Eno opetti mulle tän, kun oli Swiftistä monta katkasijaa pimmeenä.
- Jhhjj
Suosittelen aloittajalle otsalamppua. Kyllä kirkastuu näkymä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081683Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011635Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011544Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541405Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341365Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48901Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii448885Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293835Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818