Miksi näin

Miksi kaikki Nurmeslaiset miehet on niin rumia ja haisevat pahalle?
12412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Käyhän ensin itse suihkussa,vaihda edes alusvaatteet ja pese hampaat,niin ympäristökin tuntuu raikkaammalta.

Äänestä

Kamalinta nurmeslaisissa naisissa on halvan hajuveden löyhkä, joka leijailee pilvenä niiden ympärillä. Ei tulisi mieleenkään.

Äänestä

Sisäsiittoisissa junttikylissä on sen näköistä porukkaa

Äänestä

Olin aamukävelyllä meren viereisessä puistossa. Yhtäkkiä kuulin jonkun huutavan: " Jeesus rakastaa sinua." Katsoin syrjään ja huomasin puun juurella hymyilevän naisen. Vakuutin hänelle, että asia oli samoin häneenkin nähden ja jatkoin matkaani. Jäin miettimään naisen sanoja. Ne olivat minulle iloinen yllätys, sillä kävellessäni vastaantulijat eivät yleensä edes katso, kuka heitä kohti tulee, saati sitten tervehdi minua. Mutta kun edelleen ajattelin naisen tervehdystä, nousi mieleeni kysymys: Mitenkähän naisen sanat mahtoivat muihin ohikulkijoihin vaikuttaa? Oletin, että hän tervehti kaikkia ohikulkijoita samalla tavalla. Kaikille uskovaisille ne olivat varmaan ilahduttava muistutus. Sillä mikä on sen lohduttavampaa sille, joka on löytänyt rauhan sielulie ja omalletunnolle Jeesuksessa, kuin muistutus Jeesuksen rakkaudesta. Mutta entäs ne, jotka eivät usko, eivätkä Jumalan Sanaa tunne? Uskon, että monet heistä kuullessansa naisen tervehdyksen, ajattelivat mielessään: " Kaikenlaisia tyyppejä sitä täällä maailmassa tapaakin", eivätkä mitenkään ilahtuneet tervehdyksestä. Ja ehkä itsevanhurskaat saivat väärää lohdutusta naisen sanoista, ajatellen omaa hyvyyttään Jeesuksen rakkauden aiheuttajana.

Kun kävellessäni asiaa edelleen mietin, tulin siihen tulokseen, että olisi ollut parempi, jos nainen olisi valinnut toisenlaisen tervehdyksen ohikulkijoille, esimerkiksi sellaisen, jota jotkut vanhemmat uskovaiset tapasivat käyttää. He tapasivat kysyä: "Oletko autuas?" Muistan kun nuorena opiskelijana ollessani tämä kysymys minulle tehtiin. Ei riittänyt se, että vastasin: "Olen." Kysyttiin vielä: "Mistä tiedät?" Vastaukseni: "Niin Jumalan Sana vakuuttaa, tyydytti kysyjää."

Saman tapainen kysymys tehtiin hiljattain eräälle kuuluisalle amerikkalaiselle urheilijalle, joka makasi kuolinvuoteellaan. Hän oli tuhonnut terveytensä väkijuomalla, mutta oli sairautensa aikana tullut uskoon. Sanomalehdissä kerrottiin, että eräs hänen urheilutoverinsa, joka oli kautta vuosien puhunut hänelle synnistä ja Jumalan armosta Jeesuksessa, meni sairaalaan häntä tapaamaan. Hän kysyi potilaalta: " Jos kuolet tänä yönä, oletko varma, että pääset taivaaseen ? " Potilas vastasi: "Olen." Toveri sitten kysyi: "Miksi olet varma?" Potilas vastasi: " Johannes kolme, kuusitoista: Niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä."

Onhan totta, että Jeesus rakastaa kaikkia syntisiä, ja me jotka Jumalan armosta uskomme, iloitsemme, kun kuulemme vakuutuksen hänen rakkaudestaan. Puhukaamme toki Jeesuksen rakkaudesta, mutta puhukaamme myös siitä, miksi me syntiset hänen rakkauttansa tarvitsemme. Sanokaamme: "Ei ole pelastusta yhdessäkään toisessa, sillä ei ole taivaan alla muuta nimeä ihmisille annettu, jossa meidän pitäisi pelastuman."

Äänestä

Pakkasessa mopolla liian kauvan avopäin ajelleita tuntuu olevan näillä palstoilla aika paljon.

Äänestä
  • 01.04.1982 lähtien on mopokuljettajan käytettävä mopolla ajaessa kypärää. pakkasvauriot on nykyisin keski-iän ongelma.

    Äänestä

oisko ominaisuuvet tarttunna valtimolla käävessä ?

Äänestä

Sivun aloittaja. Olitko toivottu tai ei toivottu vahinko lapsi . Onko äitisi alkoholisti vai narkkari . Isästäsi et tiedä mitään. Koko perhe Nurmeksen kaupungin elätettävä taakka. Toivottavasti häivyt paikkakunnalta .

Äänestä

Sori siitä

Äänestä

Nämä kirjoittajat ovat nurmeslaisia narkkareita,juoppoja,mielenterveyspotilaita,joita löytyy,myös pitkältämäeltä,mikäs se paikka ny oli vallitie,sieltä löytyy nurmeksen tyhmin naisten alistaja pumpuli tyhjän toimittaja pumpuli mies,joka on kateellinen toisille,kun itse ei pysty mihinkään,koska juonu aivonsa pilalle ja älyykkyys lapsen tasoa.Täys narsisti koko tyyppi onneton ressukka,joka luulee itsestään liikoja omassa mielikuvitus maailmassaan

1Äänestä
  • Olen täysin samaa mieltä.Hyvin sanottu ja kyseinen henkilö kuuluu alimpaan kastiin

    Äänestä

Olen asiakaspalvelutyössä ja huomannut erityisesti näin raskaana ollessani (hajuaisti hiukan herkillä...), että ihmiset miehet/naiset ja nuoret haisevat ihan älyttömän pahalle. Jotkut haisevat niin kamalalle röökille, että taju meinaa lähteä ja osa silkalle hielle ja lialle. Lisäksi yleinen aromi on ruoka, jonka haju leijailee nenään vaatteista yllättävän voimakkaana ja oksettavana. Eivätkö nämä ihmiset itse tajua haisevansa aivan kammottavalle?? Onko siihen itse niin tottunut?? Ja tosiaan, olen kassalla, eli en nuuskuttele ihmisiä sentin päästä vaan reilusti pöydän yli. Hyi oksetus!eltaantunut, pesemätön haju, joka ei kerry ihmiseen ihan hetkessä vaan vaatii viikkojen hygienian laiminlyönnin yms

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


VihaajatVihaaa kirjoitti:

Miksi kaikki Nurmeslaiset miehet on niin rumia ja haisevat pahalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu