Mieheni opiskelee ma-pe 3h päivässä. Minä olen kotona ja meillä on kohta 4kk lapsi.
Ongelmana on se, että viikonloppuisin vauva herää aamulla esim siinä 7 - 9 aikaan riippuen ja syötän vauvan normaalisti mutta sen jälkeen vauva jää hereille mutta mies ei ole lapsen / meidän kanssa vaan nukkuu koska väsynyt kello 11 12 13 14 asti. Olen sanonut että minua myös väsyttää koska herään öisin mutta lapsen ollessa hereillä meidänkin pitää. Sanoi että ymmärtää mutta silti nukkuu vaan. Sanoin että takasin voi mennä nukkumaan sen jälkeen ku lapsi nukahtaa taas ( mikä yleensä 45min - 1.5h jälkeen ) ja tähän totesi että ei enää silloin nukuta. En jaksa että aina minä yksin myös viikonloppuisin hoidan lasta koko aamun yksin päivään saakka + meidän koiramme. Sen verran voi olla " hereillä " että katsoo lasta kun vien ulos koiran ja sen jälkeen minun pitäisi olla ottamassa jo lapsi häneltä pois koska haluaa ja tarvitsee unta. .... en tiedä mitä teen. Asiasta olen moneen kertaan sanonut ja keskusteltu. .vaan ei mikään muutu. Ja hän suuttuu usein jos otan asian puheeksi. ..
Onko muilla samanlaisia kokemuksia ? Mitä teitte ?
Koulu aamuina herää kyllä ja jos silloinkin joskus väsyttää eikö mene kouluun niin sama homma.
Mies ei auta aamuisin
Jayjayi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081665Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai901576Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961488Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414853Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290824Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347809