minussa ? kerropa
mistä sinä mies pidät
ghghghghhgghhg
32818
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Tämä aikuinen nainen on aito luonnonlapsi, huumorintajuinen varmasti tarpeentullen suorapuheinen sekä myös puoleensavetävä.
onpas ihanasti sanottu :)
Sanoin vain minkälaisen vaikutelman hänestä saanut.
minusta naisessa kauneinta on, kun nainen aukaisee ja suorii hiuksiaa,jos siihen saa sopimaan hieman ilkikurisen ja seksikkään katseen, huomaa kyllä että toinen on kiinnostunut siitä tapahtumasta.
Kauniit kasvot ja ihana perse ja säihkysääret. Särmikäs luonne jota palvon myös. Nämä siis jos olisit juurikin hän jota kaipaan.
Millainen on särmikäs luonne?
Nainen joka ei säikähdä vähästä eikä plekää kertoa omia ajatuksiaan. Osaa keskustella muustakin kuin huutokauppakeisarista.
Kaunis kuin mikä, taitava kuin mikä, varmasti myös sydämellinen kovan mutta vähän aran kuoren sisällä. Kokenut kovia uskoisin mutta on sisukas. Tykkää musiikista ja on vapaa mieleltään. Osaa myös olla älyttömän söötti, vaikka onkin enemmän sellainen femme fatale tyylinen tapaus.
😘😘😘
Millä kirjaimella alkaa hän?
Sanotaan näin että samalla kuin omani :)
Koska näit hänet viimeksi?
Varmaan jo vuosi puoltoista
Puoleensavetävä, älykäs, toisenhuomionottava, ym...
En niin yhtään mistään.
Ja silti ikävöit tai ainakin ajattelet? Ootte te immeiset metkoja.
Tai voisiko olla että ikävöin jotain toista ja juolahti mieleen että tää voisi olla joltain sellaiselta jota en niinkään kaipaa? Eikö sillon ole hyvä sanoa suoraan että ei pidä?
Niin varmastikin aloittajan kysymys oli tarkoitettu näin että:
- Mistä ominaisuudesta joku mies pitää jossain naisessa kenestä pitää?
Ellei hän sitten ajattele että jokainen maapallon mies pitää hänestä ja haluaisi tietää syyn siihen?
Kandeis varmaan tosiaan keskittyä tiukemmin siihen jota oikeesti kaipaat. Ja unohtaa muut. Ihan vaan vinkkinä, oman pääkoppasikin kannalta.
Kokonaisuus on aivan ihastuttava. Fiksu, kaunis ja hmm.. Vähän salaperäinen. Ajattelee monista asioista hyvin samalla tavalla kuin minäkin. Kai meillä on jonkinlaista kemiaa. Tai sitten vain minä olen ihastunut ja katselen maailmaa vaaleanpunaisten lasien läpi..
naisen nimi?
Peppi Pitkätussu
Naapurintyttömäisen kaunis, ihanat silmät ja hymy, seksikäs ääni meinasin ratketa siinä taas kun juteltiin, kiltti, luotettavan oloinen, sellanen joka tykkää touhuta, aikuinen, älykäs, se miten hän pukeutuu lisää vaan seksikkyyttään, osaa pukeutua hyvin, suorasananen ainakin yleensä, uskon että paljon tunteellisempi ja herkempi mitä päällepäin näyttää ja jossakin mielessä ujo mutta ehkä tuo peittely antaa vaan sellasen kuvan, vahva nainen kuitenkin ja henkisellä puolellakin sen vaistoan, moni nainen vois ottaa mallia hänen elämänasenteestaan mikä on aivan mahtava ja saa hymyn huulille vaikka hänellä on vaikeaa niin silti asenne kohillaan.
Kroppakin varmasti mun makuun.
Tuntu taas pitkästä aikaa sellanen sähkövirtaus yläpäästä alapäähän kun häntä näin vasta, varmaan vaan ykspuolista omalta puolelta.
missäpäin suomea tälläinen nainen asustelee :) ?
Itsestäsikö kirjoitit? On varmasti makuun
Siis hänen tämän naisen vartalo on varmasti juuri sellainen josta pidän ja joka sytyttää vaikka ulkonäköasiat ei ole niin tärkeitä loppupeleissä.
Kirjotin kroppakin varmasti MUN makuun
kaupungissa jossa on 4 kirjainta
Noh minkälainen on minun tuo aika vanha tuttu tyttö jonka kanssa huomenna voisi olla treffit jälleen, että mikä tässä tytössä viehättää sitten erityisesti, no ainakin ulkonäkö ensimmäisenä viehätti, sittemmin hauskat jutustelut, ja sellainen kuin muut asiat katoaisivat ympäristöstä kun näen hänet.
Mutta en koe mitään sellaista hillitöntä kiihkoa, vaan hän on vain sellainen, miten selittäisin, aika normaalin turvallinen tuttavuus, ja olemme tunteneet jo vuosia, eikä tuo tunne ole miksikään muuttunut.
Olen kertonut sen ihan omalla nimelläni. Ei juuri nyt mitään lisättävää. 😂
Hyvistä keskustelutaidoistasi, aidosta ihmettelystäsi, jos joku ei tuo ruokalausellesi haluamaasi Amazonin viidakon harvinaisinta maustetta, loistavasta älystäsi ja viisaudestasi, siis jos olisit hän.
sinun sinisistä silmistäsi, ihanasta nenästä, hieman sarkastisesta ja kiusoittelevasta huumorista ja siitä hymystä joka tuli esiin vitsailun jälkeen, tyylistä puhua ja siitä puheäänestä. Pidin myös siitä miten tunnuit niin tutulta ensi kerrasta lähtien, harmi vain kun et halunnut mitään vakavampaa, se riipaisi sydämestä ja tuntui aivan kuin palanen olisi revitty pois.
Tästä johtuen lopetin yhteydenpidon, helpompi jatkaa matkaa vaikka toinen pyörii ajatuksissa kokoajan.
vaatteiden alla näyttää olevan kiinteät tissit ja sopivasti muodokas perse