Niinistö on hommansa hoitanut omalla tavallaan. Aika saada uutta verta remmiin. Siispä äänestä Väyrystä. Pitkänlinjan kova politikko. Järkeä enempi kuin kaikilla meillä yhteensä.
Pressaksi paavo
20
371
Vastaukset
- enäänestä
Vai uutta verta hommiin väykän kautta?? Vanha ukon rahjus ja aivan kuutamolla! Kuka helkkarin hullu haluaa palata menneisyyteen?!!
- PekkaHaavistoNato
Paavo Väyrynen valelee paskalla Putinin pään ja kusee hullun putinin suuhun.
Sauli Niinistö on viisaampi. On yhdistänyt koko maailman hävittämään putinin.
Rikos ihmiskuntaa kohtaan putin tulee jakaa pois. Siellä on vielä lännen yrityksiä.
On hirveän tärkeää hävittää saatanan valtakunta russia rikos ihmisyyttä kohtaan. - korjausliike
Paavo on paras protesti nyky kokomus-kepuhallitukselle. Jos äänestit kepua tai persuja , korjaa se äänestämällä Paavoa.
- kyllä.kansa.tietää
Joo minä äänestän Paavoa, Paasikiven-Kekkosen-Koiviston nimeen. Jeah.
- onvihanen
Jos äänestät Paavoa on Sipilä hyvinvihainen. Siinä voi kokomuskeskustan ja sinipersujen uusi työaikalaki mennä uusiksi. Sipilä vaahtosi sunnuntaina televisiossa ,ettå miksi kolmentunnin työaika viikossa ei kelpaa työttömille. Nyt kyllä pitäisi Ristijärven työttömien kepulaisten ja sinipersuje hakemaan niitä töitä, eikä maatä köllötellä kotona. Ja Vanhasta pitää äänestää. Muuten Vanhanenkin on vihanen.
- suuntavaali
Annetaan ne protesti äänet PAAVOLLE , sillä on nyt suurin vaikutus politiikan suuntaan.
- jytkytpatelhousus
Paavo se ei minun mielestä tiiä hevon vittuakaan politiikasta. Sietäisi palata vaimonsa luokse politikoimaan vuoden seksipäivästä. Ei jatkoon ja jytkypaskat sillä on housussa
- muuttaase
Televisiossa sunnuntaina oli Sipilällä Paskat housussa, kun Väyrysellä oli moninkertainen kannatus kuin Vanhasella. Miksi nyky kokomuskeskustan politiikka saa kovaa vastustusta. Yksin kertainen syy on väärä politiikka kuten Väyrynen sanoo. Vanhanen on äänestänyt eduskunnassa Korhosen ja Jarvan kanssa huononuksista lääkekorvauksiin, koulutukseen,työttömyysturvaan,ja kiinteeistöveroon. Lääkekorvauksiin menee helposti viidestäsatasta- tuhanteen euroon vuodessa. Se on paljon alle tuhanen euron eläkeestä kuukaudessa. Ei siitä Väyrysestä presitenttiä tule , mutta vahva protesti se on nykyiselle politiikalle. Ääni Paavolle.
- älämölööä
Mene töihin kepulainen Kajaanissakin on monta paikkaa tarjolla. Ei sipilä laiskoja elätä.
- tööö
Sipilä puhui viikonloppuna yrittäjistä, että he ovat lampaita jos eivät järjestä töitä aktiivimallin työttömille. Millaisia lampaita täällä yrittäjät ovat? Järjestääkö lampaat töitä kepulaisille ja sinipersuille?
- paavooako
Paavo on kallupeissa aloittanu kovan nousun, vaikka " tiedotusvälineissä" on yritetty parjata häntä. Hän on kuienkin totta ja ansaitsee sillä nousun. Väärän politiikan tekijöitä ei kannata äänestää.
- Paitsi_että
Uudet kannatusluvut tulivat juuri eivätkä ne enää siitä muuksi muutu. Toista kierrosta ei tule. Hyvää yötä sinne kanveesiin.
- Korven_ääni
Ole ratkaisija http://pelisuomi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/249426-yhteiskunnasta-syrjaytetyt-voivat-ratkaista-vaalit
- M.Vanhanen
vastustan keskustan kyykytys politiikkaa ja äänestän väyrystä.
- KYYKKYYN
Kävin keskutalaisessa kutosalissa , siellä oli keskustalainen kansanedustaja ohjaajana. hän huusi kokoajan; KYYKYYN ,YLÖS, KYYKKYYN.....
- Tottuuden-torvi
No ei kait kukaan tosiaan halua Paavosta presidenttiä?
- kokokylä
Me halutaan PAAVO presitentiksi. Hän ei kykytä, eikä pelkää etelän herroja.
- J.tervonen
Paavoa äänestin.
- Numero5
Onko Paavo varustanut näitä tai edes puhunut näistä asioista ??
https://youtu.be/z-lRMktglNU
https://youtu.be/R50OYF4nl_Y
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 265023
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333583Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543474Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203360Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232970Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282700Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint172389Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142195- 381836