Yle vero maksetaan samana läpi suomen...täällä Kainuussa ja tästä ylöspäin katselemma murto-osaa kanavista jotka näkyvät esim kajaani /sotkamo alueella...saatikka eteläsuomessa...tekis joku kansalaisalotteen veron pienennykseen tai kaikkien kanavien näkymiseen!!!
TV-Kanavat
14
611
Vastaukset
- FransLinna
Kaikki YLEn kanavat näkyvät. Ja miksi joku muu? Mikset sinä itse?
- eivissiinkiinnosta
No esimerkiksi tämä asia olisi Astan kuulunut hoitaa. Suomussalmen kunta on yksin kainuussa josssa näkyy vähiten kanavia. Kuntalaisten palvelua se oisi ollut sekin . Kukaan kunnassa ei ole kovistellut Digitaa.
- Rypinski
Höpö Höpö.Olisi kai Astan pitänyt hoitaa myös Pohjois Korean rauhan neuvottelut?
- hölmöläisenhommaa
Mitä niillä kanavilla tekee? Ei muuta kuin uusinnan uusintaa, täyttä paskaa kaikki! Sama ohjelma saattaa näkyä yhtä aikaa kahdella kanavalla! Koko helkkarin vero pitäisi poistaa kokonaan tuollaisen tarjonnan perusteella!! Olisi kiva nähdä katsoja lukuja ohjelmista, kun suurin osa täyttä pask..!
- tultatappuraa
Näin on.Kirkollisverolle täytyisi kaikki panna ja sitäkin korottaa.
Taivaallista ilmestymistä odotellen saarnat eivät menisi hukanteille kun tietäisi ketä sieltä on tulossa.
- YlenKovaPieru
Yle-verolla saa vain ylen kanavat, jotka näkyy Hangosta Utsjoelle. Muut on mainosrahotteisia.
- kaksiKaksi
Olit ainoa ajanhermolla .
- eijoooo
yle on näyttänyt viimme aikoina lentokuvia Suomen luonnosta. Sarjassa ei ole yhtään kuvaa kainuusta. Eikö kainuu kuulu Suomeen. 100- vuotta suomi kainuun edustaja Asta ei ole puuttunut tilanteeseen. Miksi?
- lentokuvia
siellä missä makeimmat maisemat sieltä enempi kuvia
missä ei mittään ei mittään kuviakkaan
- YlenKovaPieru
Tosi vittumainen temppu oli jättää Kainuu tuon lentokuvauksen ulkopuolelle.
- ykp
Kiipeä puuhun ja kattele sieltä maisemia voit ottaa vielä tikkarinkin suuhun.
- huonotekosyy
Kuulemma olisi maksanut liikaa kuvata Kainuuta. Muualla kopteri lensi kai ilmaiseksi ja monta kertaa.
- Paskamikäpaska
Lisäksi suoltavat yksipuolista paskaa, kaikki hyvät asiaohjelmat lakkautettu, jotka toivat esille valtaeliitin rötökset.
- Tykkylumipuuhapete
Nyt se viitoskanavan puute alkaa haittaamaan, kun lätkämatsit näkyy vain siellä... Vaikka kanavat onkin kaupallisia, niin jotain kummaa siinä on, että Hyrynsalmella ja Puolangalla näkyy vaikka siellä ei ole yhteensäkään Suomussalmen väkimäärää. Kyykytystä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p595960Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "793409Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242621No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402155- 202105
Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621843Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61659Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83124281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201226Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah811095