Anna anteeksi

AnteeksiS

Viimeaikoina on heränny katumus siitä miten kohtelin sinua silloin 12 vuotta sitten, kesällä. Rakastin sinua vaikket sitä usko.

10

585

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tälläonhyväkokeilla

      Kauanpa otti ennenkuin kadut tilannetta. Kai tuo s edes muistaa asiaa? Vai oletko sitä muistuttanut asiasta? Ja kysymys kuuluu viime aikoina? Miksi? Oletko saanut samaa kohtelua? Näin se vain on mitä me elämässä touhutaan saadaan se itselle takaisin ihan varmasti. Kohtele toisia kuten toivot toisten kohtelevan sinua.

    • 5cardcharlie

      Vähän liian myöhäistä pyytää anteeksi mitään noin pitkältä ajalta; Jos teet itsemurhan voisi olla ehkä sopivas sovitus jollekin hänelle.

      • kasvaaikuiseksi

        Typerä kommentti ja tiedät sen itsekin. Kasva aikuiseksi ja lopeta typerät kommentoinnit. Ihmiset tekevät toisilleen pahaa ja millä syyllä? Sen kun muistaa että Kohtele muita kuten haluat sinuakin kohtelevan. Sillä siitä pääsee. Jos katuu ja pyytää anteeksi on se kauniisti tehty. Se taas joka ei kykene anteeksi antamaan on se sen ongelma. Anteeksi voi pyytää ja katua samoin oppia siitä jotain ettei tee sitä uudestaan. Mutta tuo sun kommentti on täysin typerä.


      • Anonymousch

        Joo nyt ton jälkeen vois jaskajokunen verkkomaailmasta hävitä itte miettimään mitä kirjoittaa ja kakomaan kultalusikkaa kurkustaan.


    • virtavei

      Joka vanhoja muistaa sitä Tikulla silmään.
      Taku odottaa jo vuoteessa...

    • mikäkaduttaa

      heräs kysymys. miten sitten kohtelit häntä.

    • olet-arvokas-ystävä

      Voih, tietenkin saat anteeksi!
      Anteeksi pyytävässä ihmisessä on jotain niin kaunista aina.
      Se on luonnollista ja itsekorjaavaa.
      Se on hyvään pyrkivää ja kunnioitettavaa.
      Joskus siihen menee aikaa, mutta parempi myöhään, kun ei milloinkaan.

    • Ajankohta sopis kyllä tismalleen yhteen asiaan mikä tapahtui itelle....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      2973
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2649
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2466
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1938
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1569
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1287
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      178
      1219
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe