Olisin ostamassa eBay: stä näytönsuojan, sekä kuoret. Onko jollakin kokemusta tavaroiden toimituksesta, että kauan niillä menee toimittaa kaksi asiaa?
Ja sitten tuo maksutapa.. vähän pelottaa laittaa luottokortin tietoja nettiin, niin onko aihetta huoleen?
kiitos jo etukäteen kaikista vastauksista!
Onko ebay turvallinen?
12
1506
Vastaukset
- rtyrtyrty
Olen ostanut ebay:n kautta kymmenisen kertaa. Hyvin on toiminut, tavarat ovat tulleet aikarajoissa ja ylimääräistä rahaa ei ole veloitettu. Yleensä toimitus on kestänyt 2-3 viikkoa.
- Katso_tyytyväisyyspros
Toimitusaika riippu paljon siitä, mistä tavarat tulevat. Itselläni aika on vaihdellut muutamasta päivästä lähes kahteen viikkoon. eBay ei ole mikään kauppa, joten luotettavuuden voi päätellä myyjän saamista asiakasarvioista. Itse maksan kaiken PayPalillä, joten luotettavuus on 100-prosenttinen.
- terska22
helpommallaki saa ku ebaysta
http://www.mytrendyphone.fi/
http://vapaakauppa.net/
https://mobiilitukku.fi/ - Vesku01
Tämä on nopea, tuli kahdessa päivässä
https://www.omppuosa.fi - Pasijaser
Jos arvitset kuoret nopeasti, kannattee ostaa Suomesta. Kiinasta kun tilaa, voi toimituksessa mennä jopa 6 viikkoa. Joskus olen saanut 2 viikossa. Taas kun olen ostanut Suomesta iPhone kuoret, tuotteet ovat tulleeat 2 päivässä.
https://www.suojaapuhelin.fi/category/36/apple- Kuoret_
Tai yleisesti vain 2 viikkoa maksimissaan ellei ole jotain jouluruuhkaa.
Myös parilla eurolla saa kuoret joista muualla joutuu pulittamaan ”hieman” ylihintaa.
- Mara3444
Itselle tuli tilattua just iPhoneen uusi akku ja samalla tarttui täältä mukaan suojakuoretkin: https://www.dizer.fi/tuote-osasto/suojakuoret/iphone-suojakuoret/
Tietty samoja saa halvemmalla kun tilaisi Kiinasta mutta kuka jaksaa odotella montaa viikkoa...- Entilaa
Kauanko tuossa pitää ootella?
Kiinasta saa viikossa.
- Puhelimenkuoret.fi
http://www.puhelimenkuoret.fi
Tuolla on kohtuuhintaan laatukuoria, olen ostanut heiltä parit kuoret. Jos on langaton lataus, on huomioitava, että liian paksut kuoret eivät lataa tehokkaasti, tai eivät juuri ollenkaan. - Tero.Pat
Viimeisen 5v aikana olen ostanut yli 100× ja maksanut Paypalilla. Aina on tavara tullut. Aika pitkään saa välillä odottaa. Pisimpään on mennyt 8 viikkoa, mutta paketti tuli. Nopeiten tuli sorvin terät kiinasta, lentorahtina ja noin viikossa. Neljä viikkoa taitaa olla normaali toimitus aika kiinasta.
Kiinan hinnat ovat kohdillaan.- Anonyymi
DHL pakettina saa tosiaan tosi nopeesti Kiinasta tavarat. Pieni krääsä vaan maksaa. Täältä https://www.kuoret.net tilasin itse kuoret vaikka nyt maksoikin moninkertaisesti kiinaan verrattuna. Tuntuu että tänä kesänä perus kiinakirjelähetysten saapuminen on entisestään hidastunut, pari tilausta tein ja meni 7 viikkoa? Yleensä tullut nopeemmin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
DHL pakettina saa tosiaan tosi nopeesti Kiinasta tavarat. Pieni krääsä vaan maksaa. Täältä https://www.kuoret.net tilasin itse kuoret vaikka nyt maksoikin moninkertaisesti kiinaan verrattuna. Tuntuu että tänä kesänä perus kiinakirjelähetysten saapuminen on entisestään hidastunut, pari tilausta tein ja meni 7 viikkoa? Yleensä tullut nopeemmin.
Kaimsinä saat jotain palkkaa tuosta mainostuksesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella273019No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760