https://www.tekniikkatalous.fi/tekniikka/metalli/buster-inhan-tehtaat-luopui-urakkapalkkauksesta-ja-investoi-robotteihin-ilman-niita-tuotannon-kasvattaminen-ei-onnistu-6693664
Buster tiedetään suomen veneteollisuuden ykkösbrändinä ja -tuotteena. Uudet tuotantomenetelmät vain vahvistavat tätä tosiasiaa. Buster!
Buster. Kehityksen kärjessä.
14
673
Vastaukset
- Lötjönen1
Jep hienoa kehitystä. Japanilaiset omistaa ja robotit tekee työt. Veneistä ei sanaakaan....
Mahtaakohan uusien busterien steel-rumpusoundi olla ennallaan snorkkeleilla hakattuna?
Vai alkaako muistuttaa tätänykyä enemmän kodo-rumpua?Viimeksi vastaan tullut kuulosti lähinnä vanhalta bongorummulta. Johtunee lepattavan löysästä rungon irvikuvasta.
- Kjjzkkzkz
Jaa, buster on veneiden Kia. Harmaita kansan veneitä, ei niissä isompaa vikaa ole mutta kyllä ne sellaisia folio veneitä on että tosi veneharrastajat kiertävät kaukaa.
- busamann
Kuulin huhuja, että tänä vuonna on Busterhuuma alkanut jo hyvissä ajoin ennen messuja. Nyt jo kauppiaat myyvät eioota vaikka Inhassa robotit laulaa vuoroissa ja linjat jauhaa laatuvenettä kuin uusikaupunki mersua konsanaan! On tulossa kaikkien aikojen Buster -kesä!
- kinkkiKOkinkki
Kuulemma Lumi ja Pyry laitettiin kanssa hihnan varteen, kun Te keskus ei antanut Sippilän aarteitaan
- houhouhouhou
http://totalvene.fi/lue/reportaasi/ensirekisteroeinnit-2017
Ensirekisteröinneissä on vuodelle 2018 parantamisen varaa. Tippu neljänneksen viime vuonna. - YamarinYes
Uusimmassa Vene-lehdessä alumiiniveneiden vertailu, Buster XXL ainoana veneenä tuossa kokoluokassa vaikeuksissa jo puolen metrin aallokossa.
Kyllä Yamarin vie ja Buster häviää merkkinä! XXL:ään liittyen katsokaa Venemestarin kestotesti Yamarin 64 BR:stä, pelkkää kehua ja keliominaisuuksia! Bustereita on kuulemani mukaan viety jonkin verran Ruotsiin hapansilakkatiinuiksi. Ovat kuulemma helpommin rutattavissa käytön jälkeen kuin perinteinen säilykepurkki.
- Rahaapumpataan
Inhan Tehtaiden johto elää omassa illuusiomaailmassaan vailla todellisuuden tajua. Surullista että saavat pilata vielä Yamarininkin.
- nyteletään2018vuotta
millä ihmeen keskiajalla jotkut elää kun ylistää jotain lommosia kulmikkaita tiskialtaan ja pisuaarin näköisiä peltiveneitä. Haloo!
- busamann
Rakit räksyttää, mutta Buster vaan kulkee. Kateelliset ruikkuperseet on kautta aikain tehneet kaikkensa mustamaalatakseen Busteria, mutta turhaan. Aina tulee olemaan Bustereita.
Kun niitä keskitetään riittävästi samaan paikkaan, muodostavat ne ajan kanssa vedenalaisen, rämisevän luodon.
- tuoeiolevene
Pisuaarihuumoria tuo alumiiniveneiden kehuminen ja fanitus. Vierassatamassa ottaa tietoisen riskin, jos anniskeluterassin läheiyydessä parkkeeraa veneen kyljittäin. Voi olla veneen lattia aamulla täynnä pisua. Siitä se sitten syöpyy oksidikerrokseen ja antaa tuoksua kaikkialla minne se eksyy. Kaikki mikä veneessä on keltaista ei olekkaan bensiiniä. Ja kaikki joka kiiltää ei ole edelleenkään kultaa. Aiheellinen varoitus tuo rämisevän luodon muodostuminen. Urean ja lokinkakan yhdistelmä ulapalla kolhuisen peltiveneen pinnassa...onko tämä sitä Suomalaista inhorealistista romantiikkaa?
Katselin tuossa äsken kuvahakua sanoilla "stainless steel gents urenal", ja olo oli kuin alumiinivenekaupassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1362352Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n692280Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi641949EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt741644- 991494
Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan991476Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1191381Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki321234Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191181- 791113