Vieläkö toi Messi on auki? Vai onko jo rapistunut paikoilleen...
Laitakarin messi
15
836
Vastaukset
- kesääodotellessa1
Pääsiäisenä ehkä seuraavan kerran?
- tulispajäätä
On tuottanut sen verran että on varaa pitää kiinnikin huonoimmat kuukaudet. Eipä näytä PaatBupi,kaan auki olevan talvituristeja varten.
- pilikillelaitsuun
No eipä se olisi mahdollistakaan. Talviteloilla olevia veneitä täynnä suuli. Jokin pop-up baari sinne olisi kiva saada viikonlopuiksi vaikka harrastajavoimin.
- pilikillejadrinksulle
Gallup: Jos joku sinne Pop-Up baarin ja makkaranuotion pistää pystyyn niin montako minuuttia menee ennen kuin ensimmäinen ST-1-parlamentti-kommari soittaa kaikki hätänumerot läpi ilmiantoineen....? Perkules, pitää pistää idea tulille.
- tottatosiaan
Sinne voisi kaikki politrukkien puolueet perustaa Pop-Up grillin ja myydä makkaraa ja kuumaa mehua vuoropäivisin, tulisi varmaan paremmin toimintarahaa kuin jäsenmaksuista. Makkarat voisi nimetä puolueiden mukaan esm: porvarin kyrsää , vasemmiston väärää , kepun kuumaa. Mehujakin voisi olla kepun vihreää , Mannerheimin kusta , työmiehen verta. Perus-suomalaiset voisi myydä ei oota ja tyhjää niin ne on tehneet valtakunnanpoliitiikassakin eduskunnassa.
- Räkäläon
Jos joku boikotoi messiä niin kysynpä vaan onko tuo ylimielinen kilpaileva suuli pubin pitäjä sitten yhtään parenpi.
- sitäsaamitätilaa1
Jep, kysyppä vaan. Ei kyse tietenkään ole viereisen yrittäjän paremmuudesta tai huonoudesta - kyse on ainoastaan Messistä saaduista kokemuksista, ei Messin saamasta negasta voi mitenkään saada vertailua viereiseen yritykseen onko huonompi vai mitä. Jos asiakkaat pitää tai ei pidä Messistä ei se mitenkään voi olla riippuvainen viereisestä yrittäjästä, asiakasmäärät kertovat tilanteen. Jos ei ole tai on asiakkaita, se on aina kiinni paikan haluttavuudesta - ei tämä sen ihmeellisempää ole.
- bottomsup
sitäsaamitätilaa1 kirjoitti:
Jep, kysyppä vaan. Ei kyse tietenkään ole viereisen yrittäjän paremmuudesta tai huonoudesta - kyse on ainoastaan Messistä saaduista kokemuksista, ei Messin saamasta negasta voi mitenkään saada vertailua viereiseen yritykseen onko huonompi vai mitä. Jos asiakkaat pitää tai ei pidä Messistä ei se mitenkään voi olla riippuvainen viereisestä yrittäjästä, asiakasmäärät kertovat tilanteen. Jos ei ole tai on asiakkaita, se on aina kiinni paikan haluttavuudesta - ei tämä sen ihmeellisempää ole.
Jos yrittäjä naapurissa on mielestäsi ylimielinen niin mikäs tämä toinen sitten on? Joku uusi adjektiivi pitää keksiä. Ehdottiko tämä naapuriyrittäjä kenties sinulle mieluummin ilmaista kyytiä kotiin kuin sitä viimeistä olutta??? Jotenkin kuullostaa siltä.
- tuurillavaan
Jos minulta kysyttäisiin , sanoisin toinen on jääräpäinen tosikko ja toinen niin empaattinen ja sympaattinen että sille ei mikään muu merkitse mitään,a paitsi raha ja mieluusti ilman kuittia.
- raharauhoittaa
Kuka tänne työn vieroksunnan paratiisiin ja matulandiaan veroja vapaaehtoisesti haluaa maksaa?
- veronumero-on
raharauhoittaa kirjoitti:
Kuka tänne työn vieroksunnan paratiisiin ja matulandiaan veroja vapaaehtoisesti haluaa maksaa?
Rehelliset ihmiset , koska veroilla kustannetaan sivistys ja opetus , terveydenhuolto ja ympäristön insfaktuuri.
- olemmevitsi
250 miljoonaa jaetaan suoraan ja 1 miljardi epäsuoraan elintasoturisteille ja islamistisille terroristeille Pohjois-Afrikasta ja Lähi-Idästä...
Revi siitä motivaatiota... - veronumero-on
olemmevitsi kirjoitti:
250 miljoonaa jaetaan suoraan ja 1 miljardi epäsuoraan elintasoturisteille ja islamistisille terroristeille Pohjois-Afrikasta ja Lähi-Idästä...
Revi siitä motivaatiota...Yrittäjien ja maatalouden tuet ovat paljon suurempia ja köyhä kansa maksaa veronkorotuksilla Samaan aikaan vuorineuvoksille sekä pörssifirmojen suuromistajille keplotellaan verohuojennuksia ja tuloerot sen kun kasvavat edelleen.
- Leiviskä.maata
Olen pienjiljelijän poika ja äänestän väyrystä.
- Hopea.leiviskä
Peräkammarin pojat äänestää haavistoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1332374Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3451865- 401547
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii311363Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281300Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941183- 541153
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327897Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104840Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53752