Ei nyt kuitenkaan enää tälle kaudelle. Oltaisiin muorin kanssa halukkaita ensi talvena vuokraamaan asunto koko talveksi Ingesistä tai lähialueilta kuten Maspalomasista. Minkälaiseen hintaan saa makuuhuoneellisen asunnon? Paljonko on suunnilleen vesi- ja sähkölasku kuukaudessa? Voisimme myös harkita Las Palmasin asuntoja jos joillakin on tietoja sen kaupungin asunnoista. Ilmoituksista olemme katselleet vuokrien olevan noin 500-600 eurosta ylöspäin, eli se lienee vuokrataso. Millaisia vuokria ja muita asumisen kuluja teillä on jotka talvehditte alueella?
Asunto vuokralle Inglesistä
Vuokra-asuntoIngles
1139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minäkin olisin kiinnostunut. Kyselinkin tuolla joulukuun puolella Gran Canarialla asuvien vakiasukkaiden perään, mutta ilmoittautunut ei yksikään Inglesissä, Maspalomasissa tai Las Palmasissa asuva. Eräs eläkeläinen kirjoittelee harvakseltaan Playa de Arinagan kylästä, mutta matkustaa joutuu Inglesistä noin 20-25km lentokentän suuntaan. Tämä palsta on näemmä hiljentynyt täysin vakituisten asukkaiden kirjoituksista, mutta toivokaamme että saat vastauksia.
Mukava olisi lueskella muissakin kylissä asuvien juttuja. Joskus vuosia sitten täällä kirjoittikin eräs joka oli Puerto de Las Nievesistä.