ei oo diagnooseja lääkärien puolesta, mut selvä tapaus ollaan. oon 62v ja jotakuinkin kaikki on menny persiilleen, sisarukset on päässy paljon vähemmällä. en ryyppää juurikaan nykyään, enkä oo juoppo ollukaan, en uskalla, ensin menee liian lujaa sit iskee kauhee masennus. söin 22vuotta mielialaa kohentavaa lääkettä, no se auttoi ja ei, mut ainaan piti ottaa vaikka taskuun varalle,. nyt oon ollu ottamatta sitä 5 kk.,ja saatte uskoo masentaa,,, mut kannattaako joitain lääkettä syödä kun vika on jossain muualla? liikunta auttaa hetkellisesti, mut senkin teho alkaa olla aika mietoo. Itte en oo pahaa kellekkään tehnyt mut syitä oon saanu niskoilleni. Onko toivoo,,, joo tiedän et joku kirjoitta, tapa ittes, no se on lähes joka päivänen ajatus,,aamusta iltaan. mut mut,,ois ees joku jolle kirjoittaa, mistä sellasii löytys?
vanhakaksuuntanen
6
169
Vastaukset
- mikälieon
Et ole ainoa tosiaankaan, en mäkään pidä itseäni juoppona mut joskus tulee niin hirvittävän levoton olo, että saan sen rauhotettua keskioluella, oiskohan tää sitä kakssuuntasta mielialahäiriöö kun sitten saatan olla viikkokausia rauhallinen?. Lääkärissä en ole käynyt tän asian vuoksi.
- sebramilainen
ja jatkan vielä siis eka kirjoittaja. Tiedän mikä on kyseessä kun tulee sellasia tahtomattomia äänähdyksiä ja ne yleensä on kirosanoja ja muuta. No mulla, kun oikein ahdistaa ja tuntuu et oon tehnyt jotain mokaa, vaikka en olis tehnytkään sen kummempaa, niin sit esim. kävellessä tulee kirottuu ääneen ja muutakin älähdettyy,, peitän suun ja kattelen kuulikohan kukaan? sitä saattaa jatkuu ihan pitkänkin aikaa. nää tulee nykyään ihan lievistäkin tai sanotaan ei tarttee juurikaan sanoo mitään erikoista tai tehdä. oon niinsanotusti kohta tään pikkupömpelin vanki.
- tuttuvieras
Sullahan on Touretten syndrooma!Kirjoita nimi muistiin ja mene lääkäriin,niin saat oireillesi hoitoa.Et ole hullu,etkä voi noille mitään.
- Tollo.höperö
Ihanko totta olet muka 62v? Älä naurata. Olet korkeintaan 16v. Trolli mikä trolli.
- hypotenuuska
no synytymäajan perusteella oon tuon mainitsemani ikänen. Mistäs sen muuten vois laskea. Ja nimittäin matemaattisissa taidoissa päihitän aikamonet, vaik elämä on ollu risasta ym. koulutin itteni melko hyvin mut kuten kirjoitin kaikki ei menny ihan just niikuin olis toivonu, tai tiedä häntä. mut onhan mulla toivoo, on näkyy hullumpiakin, kuten sinä. heh se siitä .
- Tollo.höperö
Minä olenkin virallisesti hullu. Mutta komeasti pyyhkii!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423404- 362014
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301739- 161527
- 231508
- 91391
- 241387
- 141237
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781145- 221102