Nivalan kepulaiset ja sinipersut elävät loisina muiden kustannuksella vaikka voisivat olla töissäkin Ei voi olla vaikeaa olla kolmea tuntia viikossa töissä. Töitä kyllä kyllä tekevälle löytyy. Nyt on aktivoituttava ja äänestettävä Vanhasta.
Pääministeri käski lopettaa aktiivimallilla pelott
17
642
Vastaukset
- Matista-pressa
Joo mäki ny äänestän Vanhasen Mattia hän on nyt sopivassa pressa iässä ei liian vanha eikä liian nuori, on komeekin ja asiaosaaja!
- naistenkanssa
puuhastelu on minuun tehnyt vaikutuksen .
Kyllä hän vielä jaksaa pesiä vaihtaa muutaman vuoden.
- Paras.vaihtoehto1
Huhtasaaresta presidentti.
- kokemusta-oltava
Ei onnistunu Huhtasaavi ylen tentissä, vaihoin varmenpaa ehdokkaaseen Mattiin!
- Mitänytvielä
Joo äänestä vaan "järkevää" kokemusta vanhanen pääministerinä aloitti ja hyväksyi kreikan toista miljardin tukipaketin ja samaan aikaan jätti myöntämättä lastensairaalalle 200miljoonaa joka olisi taannut sen jatkuvuuden. Tuommoinen kokemus ehdokas ei minun ääntä saa se ei ainakaan suomen asialla ole. Muutos saatava siksi huhtasaari koska nyt on ajateltava kerrankin suomen etua ja asiaa.
- Jihuuuuuu
kokemusta-oltava kirjoitti:
Ei onnistunu Huhtasaavi ylen tentissä, vaihoin varmenpaa ehdokkaaseen Mattiin!
Huhtasaari takuuvarmasti pärjää paremmin ku Vanhasen lautakasa.
- laktastyyli55
Mitänytvielä kirjoitti:
Joo äänestä vaan "järkevää" kokemusta vanhanen pääministerinä aloitti ja hyväksyi kreikan toista miljardin tukipaketin ja samaan aikaan jätti myöntämättä lastensairaalalle 200miljoonaa joka olisi taannut sen jatkuvuuden. Tuommoinen kokemus ehdokas ei minun ääntä saa se ei ainakaan suomen asialla ole. Muutos saatava siksi huhtasaari koska nyt on ajateltava kerrankin suomen etua ja asiaa.
Kyllä se oli 2milj, euroo . niin pienestä se oli kiini. Mutta sitten nää herrat , roudas tänne Anne Bernerin ja sitten alettiin todenteolla , hampaita kiristeleen ja taskussa nyrkkiä puimaan!
- kokemus_se_on_huonokin
Vanha kunnon lautakasa-Matti, kukkaron Matti. Presidentiksi?!?
Myydään loputkin Suomesta ulkomaisille sijoittajille, bisnestä ja lisää bisnestä, ja kansa maksaa viulut.
Pääasia että eliitti porskuttaa tavoitellessaan jatkuvaa voiton maksimoimista muiden kustannuksella, muut kituuttaa päivästä toiseen niin kuin aina ennenkin, mitä nyt saavat keppiä välillä vähän enemmän.
On se hyvä että täällä Nivalassakin on jonkun verran eliittiä, ei ole koko kaupungin väki vielä vararikossa.- tomera-merja
on tänään tv:ssä .
Hänestä on tulossa hyvä presidentti.
Kulahtaneet ukkoraasut voi unohtaa varjokujalle. - kokemus_se_on_huonokin
Kyllä pressalle piisaa että pysyy pystyssä, myös lakerikengillä, tai vaikka korkkareilla.
Hommaa valokuva Matista, ihaile sitten vaikka sitä, mutta elä laita koko Suomen kansaa maksamaan ihastustasi. Pressa pitää olla koko kansalle, ei vain eliitille, oli kuinka komia tahansa.
- Justiinsa_juu
"Losomasa" on hyvä vaihtoehto. Lupais vielä kaikille muillekin lautoja.
- kunhaneiomiatarvijakaa
Muitten lautoja on nii-in kiva jakaa, säästyy omat ja on silti ns. reilu mies.
- Womeninni
Sönkkömatista ei koskaan tule pressaa eikä pm.. Repikää siitä Nivalan kepulit. Ja ruvekkaa ajaan jo paskaa pelloille.. Tai viekää suoraan järven jäälle, hauet kasvaa ja hyviä paistinpannulla
- kohtakakkonen
Väyrunen kolkuttelee jo kolmantena,joten äänet hänelle. Vanhanen ja Sipilä ovat täysin kokomuslaisia.
- UKKKallio
Ei mitään lisättävää. Väyrynen on ainoa alkiolainen, siis presidentti Kallion ja Kekkosen punamultahallituksen puolustaja. Muistakaamme tämä Sotkamon vuosikokouksessa.
- Ramacee
Mattikin vaan vi--lee ihmisille sieltä lautakasan päältä.
- Kaikkia.ei.pelotella
Yhteensä 25 valitusta jätetty aktiivimallista eduskunnan oikeusasiamiehelle tai oikeuskanslerille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081688Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031649Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011562Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541408Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341366Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii451898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115889Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293842Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347819