Irtisanokaa Itä-Savon tilaukset

Entinentilaaja

Itä-Savo on huiputtanut meitä tilaajia varmasti jo puoli vuotta. Meille on luvattu lehden ilmestyvän seitsemänä päivänä viikossa. Nyt selitetään että yksi päivä otetaan pois, mutta hinta ei nouse! Voi jessus sentään, tyhminäkö meitä pidetään?

Ilmestymispäivien vähenemisen myötä tilaus todellisuudessa kallistuu 16,7 %!

Tulin siihen tulokseen, etten halua ostaa palveluja epärehelliseltä yritykseltä. Irtisanoin tilauksen

16

1334

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikaivata

      Tehtiin se jo ajat sitten, muutenkin mitään sanomaton, "köyhä", mutta kallis lehti!

    • Gjffjjghbb

      Peruttu.

    • Entinentilaaja

      Irtisanottu.

    • Huijareita
    • Turhuuksienturhuus

      Ajat sitten peruuttanut tilauksen! Parista sivusta vanhoja uutisia ei viitsi maksaa moista summaa, tommosen pitäis olla jo ilmaisjakelulehti! Ilta-sanomista otetaan edelliseltä päivältä uutisia.

    • Jelekettik

      Digiversion vielä maksan mikäli hinta ei nouse, mutta on kyllä oikeasti mennyt lehti alaspäin viime vuosina.
      Netin takia tietysti perinteinen lehti muutenkin kärsii.

    • ghfd

      Itasavon tilaukset on lopetettu jo vuosia sitten. Ainoa asia mitä nyt pitää muistaa on vittuilla noille lehden "toimittajille" joka kerta kun niitä rottia näkee livenä.

      • Rariteettikomitea

        Käyvät yhä harvinaisemmiksi. Eiköhän Kaakon viestintä aloita taas ensi syksynä perinteiset yt-neuvottelut.


    • IhanHyväLehti

      Monipäiväinen Itukka on sen jälkeen jos vielä tilauksia irtisanotaan?

      Eikös kannattaisi yllyttää tilaamaan?

      • MiksiTilata

        Kyllähän tuo aloittaja ihan asiaa kirjoittaa. Meille ei ko. aviisia enää tule, lopetin tilauksen jo pari vuotta sitten, mutta anopille se tulee. Maksu kerran vuodessa elokuussa, muistaakseni vähän alle 350€. Eli anoppi saa nyt 10 kuukautta 7-päiväistä lehteä ja kaksi kuukautta 6-päiväistä lehteä, vaikka 7-päiväisestä maksoi koko vuodelta. Jonkun verran tuo sitä harmittaa, pienellä eläkkeellä elävää tarkkaa ja taloudellista ihmistä. Oli jo tarkistanut määräaikaisten tilausten hinnat, jos pitäisi vähän taukoa jatkuvassa, mutta ne vasta kalliit oli. Sen mainostamisesta että lehti on netissä sunnuntaisin anoppi ei tule kuin kiukkuiseksi, ei osaa eikä varmasti opi käyttämään, kännykkäkin on vanha "älytön" Nokia.

        Eli kyllä se on aika yhdentekevää monikopäiväinen se Itukka on. Meille ei Itä-Savoa tule, monestakin syystä. Anopille se tulee, vielä. Mutta sekin on vähän sen tyyppinen ihminen että sitä ei montaa kertaa huijata, tahtoo kerta riittää.


    • i.kkk

      Aika vähän muutenkin paikallista uutista kun osa lehteä on samaa painosta etelä-saimaan ja länsi-savon kanssa. Oisko toimituksen uudistettava koko painos yhteiseksi ? kaikille näille alueille missä nyt jo samaa painosta sisäsivut muutenkin on?

      • yksilehti

        Epäilenpä että muutaman vuoden kuluessa Itä- ja Länsi-Savo yhdistyvät.


      • huastettaahhammyökkii
        yksilehti kirjoitti:

        Epäilenpä että muutaman vuoden kuluessa Itä- ja Länsi-Savo yhdistyvät.

        Suattaavatpa hyvinnii yhistyvä!:D Sittehhä tämä Etelä-Savon muakunta onnii entistä yhtenäesemp eekä ennee oo vastakkae´asetteluva Mikkelin ja Savollinnan kaapunttiin välilläkkää:D:D


      • entinentilaaja
        yksilehti kirjoitti:

        Epäilenpä että muutaman vuoden kuluessa Itä- ja Länsi-Savo yhdistyvät.

        Luulen samaa.

        Mutta siinä vain on semmoinen juttu että kun nyt Itukan levikki on jotain 10 000 tai vähän yli, niin kuusipäiväistäminen vie muutamia satoja tilauksia. Yhdistäminen viekin sitten jo muutamia tuhansia tilauksia.


    • Nätkiläinen

      nyt on irtisanottu, pitkään sitä jo mietittiin, kun lehti tulee milloin sattuu, aina huono jakaja Nätkillä, sunnuntainumeron poisto oli viimeinen pisara .

    • eimeinaasyttyä

      Ei ole tullut pitkään aikaan. Ainoa asia, miksi sitä kaipaan, on uunin sytyttämisen yhteydessä puuttuva sytyke!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1713
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1701
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1609
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1413
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1370
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      466
      926
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      926
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      895
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      296
      862
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      822
    Aihe