Tarvashovi

Olisihan nuo Tarvasjokelaiset voineet laittaa Tarvashovin kuntoon silloin kun olivat vielä itsenäisiä.

Turha nyt enää on itkeä kunnoltaan huonon rakennusrumiluksen puolesta.
51714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se on myöhäistä nyt.

Äänestä
  • Näin on, miksi meidän Lietolaisten pitäisi maksaa enemmän korjauksesta kuin uuden rakentamisesta kun emme ole korjauksiinkaan voineet vaikuttaa? Itseasiassa miksi osallistuisimme kustannuksiin ollenkaan, uusi liikuntakeskus ja uimahalli Liedon keskustaan ja Tarvas***** matalaksi nopeasti. Tehdään samalla uuteen kompleksiin esiintymislava niin ei tarvi muistella sen jonkun metallibändin keikkaa 50-luvulla, vaan voisivat tulla uudelleen kylään

    Äänestä

Jos vaikka Metallica maksaisi korjauksen kun on esiintynyt Suomessa siellä ensi kerran ja nykyään visiteeraa täällä alvariinsa.

Äänestä

Tarvasjokelaiset eivät pystyneen hoitamaan oman kuntansa asioita, kunta joutui valtion holhouksen alaiseksi, samat tyypit hoitivat Tarvashovin purku kuntoon
Tarvasjoella on kotiseutuyhdistys, jonka pitäisi organisoida paikallisin voimin talkoot, jos jotain pelastettavaa. on.
Yhdistyksen puheenjohtajaa ei asia tunnu kiinnostavan vähääkään.

Äänestä

Ei Tarvasjoella asu, kuin vanhoja mummoja ja papparaisia jotka ovat pian haudassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lietolainenn kirjoitti:

Olisihan nuo Tarvasjokelaiset voineet laittaa Tarvashovin kuntoon silloin kun olivat vielä itsenäisiä.

Turha nyt enää on itkeä kunnoltaan huonon rakennusrumiluksen puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu