En saa vasemman alakulman windows-ikkunasta valikkoa auki. Oikealla näppäimellä tulee jonkinlainen mustapohjainen valikko vaivoin, mutta siitä kun klikkaan "Asetukset", niin pitkän ajan kuluttua siihen saa sen ikkunan. Mutta siihen ei tule mitään...., muuta kuin sinisellä pohjalla keskellä on pelkkä rattaan kuva, ei mitään muuta. Ei puhettakaan, että pääsisin näkemään esim. Päivittäminen ja suojaus-kohtaa.
Tämän selaimen sentään sain auki työpöydän kuvakkeesta.
Sanokaa viisaammat vaarille, mitä voisin tehdä, että asia korjaantuisi?
Päivitys tuli ja alapalkki ei toimi
11
2583
Vastaukset
- aslakkialatölviöstä
Kokeile käynnistää se laite uudelleen jos se vaikka osaisi korjata ongelmansa.
Joskus tuo on toiminut joissain ongelmissa, kerta ei ole yläraja. - Näinnytmeni
Nyt toimii jo. En tiedä mistä johtuu. Sammutin koneen ja siirsin toisen koneen paikalle. Verkkokytkimellä on jaettu kahdelle koneelle ja molemmat olivat kyllä samaan aikaan päällä. Sammutin sen toisen koneen ja laitoin tämän ongelmallisen sen paikalle. Käynnistin ja kyllä tuo kovalevyn merkkivalo kovin vilkkui, että jotain tapahtui.
Nyt pääsin katsomaan päivityshistoriaa ja siellä oli tänään tulleita onnistuneita Adobe flas playerin tietoturvapäivitys ja jokin ohjainpäivitys.
Sitten oli yksi myös tänään tullut epäonnistunut, eli windowsin tietoturvapäivitykset. Mutta niitä ei taida ihmisen kannattaa mennä ronkkimaan. Eiköhän kone itse hoida aikaa myöten sellaiset kuntoon? Olen tyytyväinen, kun kone vain toimii :-)
Ihmeelliset on tietokoneen tiet. - Näinnytmeni
Kiitos Aslakille, taisi ehkä juuri se auttaa.
- WidunKymppi
Ole onnellinen, meni sulla edes läpi!
Mulla jäi päivittään... - käyttökelvotontuli
Sama täällä. mutta mitäs nyt tehdään?
uudelleen asennusko? - ihmettelijä-
Siis, eikö joku vielä tiedä, että useimmat viat korjaantuu uudelleen käynnistämällä?
- toteaja
ja tämä koskee aivan kaikkia laitteita sähköhammasharjasta ydinvoimalaan.
- eilepotilaan
Päivitys ei ole asentunut loppuun asti, pitää sammuttaa ja käynnistää, vaikka muutamia kertoja. Lepotilaan laitto ei ole sammuttamista.
- käynnistys
Hyvä konsti olisi poistaa Windows 10:stä nopeakäynnistystoiminto (fast startup), niin päivitykset asentuisivat kokonaan kerralla myös "tumpeloimimmille"
- Nimistäsepoistetaan
Miten se poistetaan?
Ei kai se tee jakkaraongelmaa?
- Meneekohtavaihtoon
Vai valmis päivitys. W10 on täyttä tuskaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1483516Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.431997Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1261074
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381000- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847