Poliisi kipuilee

Me kaupunkilaiset tiesimme jo poliisitalon rakennusvaiheessa, ettei talo tule olemaan hyvä. Sen annettiin kastua rakennusvaiheessa perin pohjin. Sateelta ei oltu juurikaan suojattu rakenteita jolloin seinien eristeet olivat läpimärkiä. Aivan selvää oli tulevat sisäilma ongelmat ja niistähän on kärsitty jo pitkään.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005526054.html
9110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jotta olkaas pojat ihmisiksi ettei tule putkareissua manseen asti. Kallis kyyti takas liekö poliisi setä armelias että jyväskylään takas kyydin maksaa.

Äänestä
  • Kyllä valtion varoilla kyyti pois taataan, tänään poliisi ilmoitti niin. Matkailu avartaa ja ilmatteks.

    Äänestä

joooooooopa

https://www.ksml.fi/kotimaa/Syyttäjä-Sisä-Suomen-poliisi-jätti-useita-rikoksia-selvittämättä-vaikka-jopa-epäiltyjen-nimet-olivat-tiedossa/1095599#comments

Äänestä
  • Ou jee

    Äänestä

  • ja nyt sitten rikollisten sijasta poliisi saakin tuomion, hyvä suomi 100

    Äänestä

Virkamiehet sekoilee -...Tuomari Nissisen pitää EROTA ! Tullin Pääjohtajan Pitää Erota,
Helsingin PIISPa Laajasalon pitää EROTA!!!

Äänestä
  • Työssä tapahtuvat vähäiset rikkeet voi työnantaja ja työntekijä sopia. Erikseen sellaiset, jotka selvästi ovat rikoksia ja johtavat oikeustoimiin.
    Työntekijän yksityiselämän rikkeet ovat sitten eri juttu, mutta nekin saattavat vaikuttaa työsuhteeseen, jos henkilön maineen menetys hankaloittaa työtehtävien hoitoa oman organisaation ja sidosryhmien (yhteistyökumppanit, asiakkaat ja viranomaiset) kanssa.

    Äänestä

Purkutuomio ja uusi tilalle, kuten homekoulujen ja sairaaloiden kohdalla. Taas veronmaksajat kustantavat ja paskapytinkien rakentajat pääsevät kuin koira veräjästä jamakoilevat rahakasojensa päällä veroparatiiseissa

Äänestä

Ei sitä kannata purkaa, eihän siellä ole kuin rosvoja ja poliiseja. Saattaa muutama sivari olla mutta väliäkö sillä. Wunderbaumeja käytäville ja huoneisiin, niin ilma raikastuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aja-hiljaa-isi kirjoitti:

Me kaupunkilaiset tiesimme jo poliisitalon rakennusvaiheessa, ettei talo tule olemaan hyvä. Sen annettiin kastua rakennusvaiheessa perin pohjin. Sateelta ei oltu juurikaan suojattu rakenteita jolloin seinien eristeet olivat läpimärkiä. Aivan selvää oli tulevat sisäilma ongelmat ja niistähän on kärsitty jo pitkään.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005526054.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu