Mozilla Firefox (ei vastaa)
Tätä herjaa aika usein, komentosarja hidastaa selainta, näyttö haalistuu ja kestää tovin kunnes palautuu.
Ei vastaa, miksei
9
742
Vastaukset
- asdasdsss
uudelleen asenna
- foxtrotteri
Voi sen myös asetuksista ohje-kohdasta tietoja ongelmatilanteisiin palauttaa uudeksi jolloin se esim. poistaa kaikki paskat asennetut lisäosat.
- epäileväinen
Nettisivujen tekijät ja testaajat ei tykkää niistä käyttäjistä, joilla on "mopokone". Jos ei löydy tehoja tarpeeksi, niin sitten jumittuu. Helpottaa ongelmaa hiukan, jos kytkee kaikki turhat lisäosat pois päältä. Lisäksi JavaScriptin estäminen vähentää kuormaa entisestään.
Harmi vain, että kaikki sivut ei halua toimia ilman lisäpalikoita... - rergergerg
Komentosarja ei vastaa kutsuihin -varoitus - mitä se tarkoittaa ja kuinka se voidaan korjata
https://support.mozilla.org/fi/kb/komentosarja-ei-vastaa-kutsuihin-varoitus Vaihtoehtoja on se, että:
1. On jotain lisäosia ja plugineja selaimessa sotkemassa
2. Tietokonetta hidastaa jokin
3. Sivustossa on vika
Vaihtoehdon 3. voi rajata pois kokeilemalla nykyaikaisella tietokoneella mitä ei ole sotkettu, että jos sillä toimii niin sitten voi haarukoida tarkemmin.- Mä-olen-Ilpo
Puska kemisti, tietää taas asiasta yhtä paljon kuin sika satelliiteista, voisit haarukoida ittes helvettiin trollaamasta.
Jos teet uuden käyttäjätilin ja kokeilet siellä. FF käynnistyy silloin "puhtaalta pöydältä". Toinen tapa on tietysti siirtää FF asetukset pois väliaikaisesti. Kysymyksissä olisi hyvä mainita käyttöjärjestelmä ja FF versio. Itse en ole vielä siirtynyt uusimpaan.
- koneEipyöritäSaastunuEh
Uudelleen asenna FF.
Jos senkin jälkeen kaatuu, niin uudelleen asenna käyttis. Tai vaihda selainta. Asenna ublock origin lisäosa selaimeen. - sxdc
Tällä sivulla usein tulee ilmo tai usein selain jämähtää ja kaatuu
https://support.lenovo.com/us/en/solutions/pd026225
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310308Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-739867Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056859Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2145302- 1735009
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1634182- 822691
- 1702651
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662491- 592321