Ei vastaa, miksei

aikaa.menee.hukkaan

Mozilla Firefox (ei vastaa)

Tätä herjaa aika usein, komentosarja hidastaa selainta, näyttö haalistuu ja kestää tovin kunnes palautuu.

9

768

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdasdsss

      uudelleen asenna

      • foxtrotteri

        Voi sen myös asetuksista ohje-kohdasta tietoja ongelmatilanteisiin palauttaa uudeksi jolloin se esim. poistaa kaikki paskat asennetut lisäosat.


    • epäileväinen

      Nettisivujen tekijät ja testaajat ei tykkää niistä käyttäjistä, joilla on "mopokone". Jos ei löydy tehoja tarpeeksi, niin sitten jumittuu. Helpottaa ongelmaa hiukan, jos kytkee kaikki turhat lisäosat pois päältä. Lisäksi JavaScriptin estäminen vähentää kuormaa entisestään.

      Harmi vain, että kaikki sivut ei halua toimia ilman lisäpalikoita...

    • rergergerg
    • Vaihtoehtoja on se, että:

      1. On jotain lisäosia ja plugineja selaimessa sotkemassa
      2. Tietokonetta hidastaa jokin
      3. Sivustossa on vika

      Vaihtoehdon 3. voi rajata pois kokeilemalla nykyaikaisella tietokoneella mitä ei ole sotkettu, että jos sillä toimii niin sitten voi haarukoida tarkemmin.

      • Mä-olen-Ilpo

        Puska kemisti, tietää taas asiasta yhtä paljon kuin sika satelliiteista, voisit haarukoida ittes helvettiin trollaamasta.


    • Jos teet uuden käyttäjätilin ja kokeilet siellä. FF käynnistyy silloin "puhtaalta pöydältä". Toinen tapa on tietysti siirtää FF asetukset pois väliaikaisesti. Kysymyksissä olisi hyvä mainita käyttöjärjestelmä ja FF versio. Itse en ole vielä siirtynyt uusimpaan.

    • koneEipyöritäSaastunuEh

      Uudelleen asenna FF.

      Jos senkin jälkeen kaatuu, niin uudelleen asenna käyttis. Tai vaihda selainta. Asenna ublock origin lisäosa selaimeen.

    • sxdc

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      128
      3583
    2. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      225
      2568
    3. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      214
      2005
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      64
      1857
    5. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      53
      1232
    6. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      21
      1033
    7. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      67
      1027
    8. Miltä tuntuu kun

      On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
      Ikävä
      109
      899
    9. Koulussa puukotus

      Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p
      Helsinki
      28
      835
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      73
      808
    Aihe