Mozilla Firefox (ei vastaa)
Tätä herjaa aika usein, komentosarja hidastaa selainta, näyttö haalistuu ja kestää tovin kunnes palautuu.
Ei vastaa, miksei
9
839
Vastaukset 9
- asdasdsss
uudelleen asenna
- foxtrotteri
Voi sen myös asetuksista ohje-kohdasta tietoja ongelmatilanteisiin palauttaa uudeksi jolloin se esim. poistaa kaikki paskat asennetut lisäosat.
- epäileväinen
Nettisivujen tekijät ja testaajat ei tykkää niistä käyttäjistä, joilla on "mopokone". Jos ei löydy tehoja tarpeeksi, niin sitten jumittuu. Helpottaa ongelmaa hiukan, jos kytkee kaikki turhat lisäosat pois päältä. Lisäksi JavaScriptin estäminen vähentää kuormaa entisestään.
Harmi vain, että kaikki sivut ei halua toimia ilman lisäpalikoita... - rergergerg
Komentosarja ei vastaa kutsuihin -varoitus - mitä se tarkoittaa ja kuinka se voidaan korjata
https://support.mozilla.org/fi/kb/komentosarja-ei-vastaa-kutsuihin-varoitus Vaihtoehtoja on se, että:
1. On jotain lisäosia ja plugineja selaimessa sotkemassa
2. Tietokonetta hidastaa jokin
3. Sivustossa on vika
Vaihtoehdon 3. voi rajata pois kokeilemalla nykyaikaisella tietokoneella mitä ei ole sotkettu, että jos sillä toimii niin sitten voi haarukoida tarkemmin.- Mä-olen-Ilpo
Puska kemisti, tietää taas asiasta yhtä paljon kuin sika satelliiteista, voisit haarukoida ittes helvettiin trollaamasta.
Jos teet uuden käyttäjätilin ja kokeilet siellä. FF käynnistyy silloin "puhtaalta pöydältä". Toinen tapa on tietysti siirtää FF asetukset pois väliaikaisesti. Kysymyksissä olisi hyvä mainita käyttöjärjestelmä ja FF versio. Itse en ole vielä siirtynyt uusimpaan.
- koneEipyöritäSaastunuEh
Uudelleen asenna FF.
Jos senkin jälkeen kaatuu, niin uudelleen asenna käyttis. Tai vaihda selainta. Asenna ublock origin lisäosa selaimeen. - sxdc
Tällä sivulla usein tulee ilmo tai usein selain jämähtää ja kaatuu
https://support.lenovo.com/us/en/solutions/pd026225
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 81625
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671078Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.261926- 69809
- 63778
- 75741
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22676Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69651Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?138647- 42609
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32588- 56575
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?109545- 55528
Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.42524- 48509
- 38509
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40503Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20488- 30483