Pitää ihan varoituksen sanana antaa oma kokemus/ palautetta rakennusterveystarkastajasta/sisäilmafirmasta LoadedPro Oy ja toiminut nimellä Sisäilmavahti myös. Savosta kotoisin, mutta tehnyt ympäri Suomea.
Mies ei hoitanut hommiaan loppuun. Ei vastaa puhelimeen. Teki useita ohareita. Veloitti järkyttävän hinnan 120e + matkakulut siitä, että kävi 5min haistelemassa. Kovat puheet ja teot eivät vaan kohdanneet. Välillä veloitti saman, eikä saanut kuittia.
Sisäilmasairaiden ja homeongelmista kärsivien piireissä tämä ei ole ainoa tällainen kokemus.
Kuulin, että monikemikaaliherkälle naiselle rakennettu talokin on epäonnistunut, eikä hän pysty siellä asumaan. Eikä firmaan saa enää yhteyttä. :(
En tiedä millä nimillä toimii kun välillä firma on LoadedPro Oy, välillä Sisäilmavahti. Toimarina ja rakennusterveystarkastajana on kuitenkin näissä Jussi Timonen.
Kokemuksia firmasta LoadedPro Oy/Sisäilmavahti
2
768
Vastaukset
- 18022018
Olen kuullut edellä mainitun firman rakennuterveysasiantuntijasta ikäviä. Olisin huolissani heikossa asemassa olevista naisasiakkaista, jotka ovat riippuvaisia hänen avustaan, erityisesti sisäilmasairaat yksinhuoltajaäidit olleet kuulemma hänen makuunsa. .
Sisäilmasairaat ovat usein menettäneet kaiken kodista, rahoistaan ja terveydestä lähtien, eivätkä kunnat tai valtio auta heitä. Kun toimii elinkeinon harjoittajana merkittävässä asemassa sairaisiin nähden ja asiantuntijana, niin pitäisi kai osata noudattaa jotain etiikkaa, kun asiakasryhmänä on haavoittuvassa asemassa olevia sairaita siis hädässä olevia ihmisiä. - jester-
Eikönä se oo maantapa täällä meillä että ukoilla vähän joka kylässä nainen ja pulla uunissa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081676Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1001606Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä971520Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541398Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341363Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48897Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115883Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii437870Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai291830Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815