Viimeaikainen Laura Huhtasaaren, Jussi Halla-ahon ja PerusSuomalaisten kohtelu on ilmiantanut selkästi sen, miten asenteellisuus ja poliittinen vainoaminen sekä kyynistyvä valtataistelu on nostettu uusiksi perusarvoiksi. Ja nämä perusarvot on nimenomaan epäsuomalaisten arvoja. Rehti kilpa, tervehenkinen väittely, rakentava keskustelu, moraali, tasa-arvo, jotka ovat edelleen perussuomalaisten arvoja, on tuhrittu asenteellisella viha-arvotyöskentelyllä. Kun syövällä on usein taipumus levitä ja paheta, niin kuinka pian on odotettavissa suoranaista lynkkausta, syrjimistä yms.? Silti hyvin on Laura ja Jussi servanneet vihatoimittelijoita.
Katsoin eilen Presidenttitenttiä, jossa vihatoimittelijakanttura, jonka ulkoinen rumuus kumpuaa sisäisestä rumuudesta,, toteutti juuri tätä uutta viha-arvotyöskentelyä Laura Huhtasaarta vastaan. Kysymyksien jälkeen Laura ei kunnolla ehtinyt suutaan avata, kun viha-toimittelija alkoi huutamaan päälle ja nosti omia poliittisia näkemyksiään presidenttiehdokkaan näkemyksiä tärkeämmäksi. Ja kun tällaisia viha-tenttejä tulee myös mm. YLEn puolelta, niin miten se vaikuttaa Huhtasaaren ulosannin laatuun ja lopulta sen julkiseen arvosteluun? Ja sitähän tässä haetaankin. Mustamaalaamista. Kyllä hävettää Lauran puolesta tällainen toimittelijoiden lapsellinen käytös :( Mutta, onko kyseessä vain toimittelijoiden henkilökohtaiset vihamieltymykset, vai seuraavatko he ohjelmoituja uuden uljaan Euromaan poliittisia arvoja?
Vihatoimittelija saa paikan. Hyvä palkka!
6
222
Vastaukset
- kansaäänestää
Kyllähän MV-lehti, nyt kun on jotenkin pystyssä komppaa oikein kovin Huhtasaarta. Vaikka Halla-aho ennätti pahimpaan persumamutus kiimaan olla sen kanssa jo huonoissa väleissä. Silloin tuli myös sieltä persuarvostelua.
Eikä media koskaan ratkaise vaaleja vaikka Väyrynen niin väittää. Persut saivat kaikesta naristaan huolimatta kaksi jytkyä. Siinä ei paljon lehtien kirjoittelut, TV:n ohjelmat eikä edes persujen omat sekoilut painaneet, vaan kansa puhui mitä puhui.
Jos Huhtasaari ei saa kuin vaivoin Soinin kaltaiset äänet pressavaaleissa, n. 5 prosenttia, niin siitä ei tosiaan voi syyttää mediaa, vaan täytyy katsoa peiliin sekä persujen mennä itseensä.- LauraaÄänestetään
MV-media on ainut mikä tuo totuutta jukisuuteen ja sitten on tämä Yle:n saasta jossa vihapuhutaan ja solvataan presidenttiehtokasta törkeästi.
Vielä tulee aika kun tämä kaikki muuttuu ja nämä anarkistivasurit joutuvat katumaan menettelyään tekemisiään, mutta silloin on jo myöhäistä korjata mitään.
"Jos Huhtasaari ei saa kuin vaivoin Soinin kaltaiset äänet pressavaaleissa, n. 5 prosenttia, niin siitä ei tosiaan voi syyttää mediaa, vaan täytyy katsoa peiliin sekä persujen mennä itseensä."
Tuossa tuo "kansaäänestää" pelle yrittää puolustaa vihapuhujia eli paskamediaa, mutta saakin vielä sitä ihteään korvilleen eli uikoon paskassaan koko vasuripaska!
- EnTilaaSanomalehtiä
YLE:n saastainen anarkistivasemmistoinen johto on alkanut vihapuhumaan ja kokoaa vihanlietsojia ohjelmiinsa onko tämä maa jo näin mätä että veronmaksajien rahoittama YLE suoltaa jo pelkkää mätäpaskaa esimerkiksi Huhtasaaresta?
Pahalta näyttää tämä nykyinen tilanne media syyttää kansaa rasisteiksi, mutta on itse pahin rasisti ja solvaaja mitä maassamme on.- Bror-Erik1974odin-1Ac
Homogeeninen maailmankuvasi on varmaan populismisi selkäranka. Mutta se selkä katkeaa kun aletaan puhua merkittävistä asioista jolloin asiantuntemuksesi tulee esiin lähinnä alatyylin kiroiluna ja ruokottomana kielenkäyttönä äärimmilleen kiihoittuneen mielesi tuotoksina,eiks jeh? -Eikö voisi puhua sivistyneesti.
- Ei.ikuna
Älä unta nää. Siis persuko? Nevö....
- laakkosetsensanoo
Siis MV-lehdessä ei ole vihapuhetta eikä puolueellisuutta? Siinä ei ensinnäkään ole mitään varsinaisia uutisia, vaan sekavaa höperyyttä. Jonkin sairaalloista luonnetta jutut voivat ruokkia, mutta eivät kyllä tarjoa mitään tietoa mitä voisi totuudeksi sanoa. Tai edes tietoa, ei edes valheellistakaan, vaan pelkkää asenteellisuutta, joka paistaa läpi kuin aurinko pitsiverhosta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.623772Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j883149Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin802378Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.141620Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m681375- 891223
Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä401151Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11011Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55995- 47972