Hyvöksytkö luomuskertomukse vai nykyisen tulkinnan? Kumman kerrot "totuutena lapsellesi"
Presidenttikin voi olla oikeassa tai väärässä mutta hän on suunnanantaja.
Presidenttisi on myös lapsellesi arvomaalilma
7
78
Vastaukset
- Raamatunlukija
Suomen presidentti on tottakai myös lapselleni se joka määrittää suomalaisten arvomaailman. Luomiskertomuksesta se lähtee.
- Väkivallattomasti
Ennen tehtiin tummaihoisista orjia nykyään helpoiten aviomiehet saa blondeista.
- KommunistinenPerinne
Tämä oli kyllä välitön peruste olla äänestämättä Kyllöstä.
- Katuva_isä
Vierailtuani Israelissa useammalla Jeesuksen syntymä- ja hautapaikalla taivaaseenastumiskummun lisäksi, uskoni Raamatun luomiskertomukseen sai vahvistuksen. Ennen noilla kristittyjen pyhillä paikoilla käyntiä olin maailmanlapsi, ja syötin lapsellenikin valheellista tietoa väittäen ihmisten polveutuvan apinoista.
Se oli suuri virhe, sillä nyt poikani, vaikka olen miten yrittänyt kertoa olleeni väärässä, hengailee perussuomalaisten porukoissa ja muistuttaa muutenkin apinaa. Lähtisittekö puolustamaan suomenruotsalaisten omaisuutta, jos tulisi kriisi?
- Perusnuori
Torvalds ehdottaa liittymistä Natoon. Hänen taustajoukoistaan ei löydy yhtään miestä aseisiin.
- KyllösFani
Lapselle kannattaakin lukea kommunismin mustaa kirjaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251238
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89904- 90845
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede20769- 93717
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat282702- 109636
- 32603
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49543Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet116519