Äly känykällä kaikki sujuupi insinjööritoimiston jutut nykyään lieksassa -kaikki muuon turhaa.
-mitäs tuloksissta -kun sosialismi hoitaa kulut ja hyvinniin.
Insinöörivaltainen Lieksa
18
273
Vastaukset
- mitämaksaa
Olisipa mukava tietää, paljollako sosialismi osallistuu lieksalaisen elämisen rahoitukseen per kapital. Rautavaaran pitäjässä oli yli 200 € tasaisesti jaettuna, oli muuten Suomen elätetyin pitäjä.
- jotkottelun-mestarit
Mites ns. inssit kustantaa ja aiheuttavat vaivan - miksi miksi miksiii-
Mikäs on pelin henki...- ei.kustantajia
Ei Lieksan insinööreissä ole tiettävästi kustantajia. Kyselijä "jotkottelun-mestarit" aiheuttaa vaivaa Lieksan palstalla.
- niin.se.menee
ei.kustantajia kirjoitti:
Ei Lieksan insinööreissä ole tiettävästi kustantajia. Kyselijä "jotkottelun-mestarit" aiheuttaa vaivaa Lieksan palstalla.
Ei todellakaan ole. Kustantaja on kustannustoiminnan harjoittaja. Voi olla elokuvan kustantajia tai vaikkapa kirjan kustantajia.
- hoivattu-helvete
Liekan välkyt kaselkaas hakemalla --- Taikaluukku: Lain yläpuolella --
Rupeaa välkkyily hirvittämään --Esiin pukkaa monikulturismin ihanuus
Kyl sekin ruokinnan seurausta ja pitkälti. - neuvokaa.tätä
ei.kustantajia kirjoitti:
Ei Lieksan insinööreissä ole tiettävästi kustantajia. Kyselijä "jotkottelun-mestarit" aiheuttaa vaivaa Lieksan palstalla.
Isot on kustannukset, moneltakin kustannuspaikalta, ei sitä näköjään kaikki ymmärrä.
Koittakkapabrasset keksiä jotaki muuta ku inssijuttuja.
🐃... ... ...😲Unohtu mainita, että ilmo tästä jutusta ylläpidolle tehty, nytpä sekin homma tehty. Roskasakin jutut poistoon.
🐃... ... ...😲- ureapumpulle
Suomalaiset on mielestäsi roskasakkia ja matut aatelia,,,,teeppä ilmo tästäkin!
- tämä-ei-johda-mihkään
Kyllä inssit liekan on nuollet monta ruuhta puhki vetkoiteluineen mihkään muuhun ryhtymättä sattumatta, kuin aisaasa kannellen.
- liija-kauan-joooo
Uulatus olikin, kuun ei savannien juoksijain tekaistut jutut suomessa kelpaakkaan, yllätävän pitkään kyllä ruokitaan silti.
- i.padit.asialle
Uuden sillan suunnittelu annettava reunatien ins.tstolle. He mm. muodostavat suuren käyttäjäryhmän.
- lantasavi.kestää.majana
Bambusta, lannasta ja savesta tuleekin luja silta.
- osaamista-riittää
Ins.Tsto. Moga & Dishu voisi suunnitella uuden sillan!
- amirobot
Kitkerät on kommentit nykypäivän Lieksassa. Harmi - mutta kun pari vuotta sitten kävin viimeksi, niin vanhoja pystyyn kuivaneita ihnisiä siellä oli City Marketissa ja Osuuskaupalla . Hommahan menee väkisinkin alakuloiseksi tällä palstalla myös. Ketä mahdatte olla - jotain ryhmää joilla ei oo duunia (?!). Menkää vaikka Icellaan tai Tinatähteen heiluttamaan persettä, on siinäkin lauantaille ohjelmaa. Takas tullessa pizza messiin ja himaan syömään.
- pulipulipuli
Ei lieksalaisten eläkeliksoilla käydä ravintoloissa eikä pubeissa persettä heliluttelemassa, saati ryyppäämässä, ja syömässä! Paitsi ne korkeintaan joilla ei ole omaa asuntoa tai laskuja, kun sossu tarjoaa kaiken!
Joskus kaupassa vituttaa kun puli tulee sossunlapun kanssa kassalle ja vie sitä lappua vastaan ostoksensa,,,ja kaikenlisäksi on vielä kännissä!
Tekisi mieli pasauttaa nyrkillä leukaan!
Peukutin höoinöitä alaspäin.
Ja rassella verenpaine nousuu.
🐃... ... ...😲- taito-röyhkeys-yhteys
Mites inssien lukutaito, näillä tähän arvo, koulutukseen ei liity mitenkään lukutaito.
Meinaavatkohan vetkaset näytelemällä elää liekassa koko elämänsä -mihkään sattumatta !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32671Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1052394Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42199Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441814- 311396
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141283- 1731109
Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201013Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden81984Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79873