Äly känykällä kaikki sujuupi insinjööritoimiston jutut nykyään lieksassa -kaikki muuon turhaa.
-mitäs tuloksissta -kun sosialismi hoitaa kulut ja hyvinniin.
Insinöörivaltainen Lieksa
18
274
Vastaukset
- mitämaksaa
Olisipa mukava tietää, paljollako sosialismi osallistuu lieksalaisen elämisen rahoitukseen per kapital. Rautavaaran pitäjässä oli yli 200 € tasaisesti jaettuna, oli muuten Suomen elätetyin pitäjä.
- jotkottelun-mestarit
Mites ns. inssit kustantaa ja aiheuttavat vaivan - miksi miksi miksiii-
Mikäs on pelin henki...- ei.kustantajia
Ei Lieksan insinööreissä ole tiettävästi kustantajia. Kyselijä "jotkottelun-mestarit" aiheuttaa vaivaa Lieksan palstalla.
- niin.se.menee
ei.kustantajia kirjoitti:
Ei Lieksan insinööreissä ole tiettävästi kustantajia. Kyselijä "jotkottelun-mestarit" aiheuttaa vaivaa Lieksan palstalla.
Ei todellakaan ole. Kustantaja on kustannustoiminnan harjoittaja. Voi olla elokuvan kustantajia tai vaikkapa kirjan kustantajia.
- hoivattu-helvete
Liekan välkyt kaselkaas hakemalla --- Taikaluukku: Lain yläpuolella --
Rupeaa välkkyily hirvittämään --Esiin pukkaa monikulturismin ihanuus
Kyl sekin ruokinnan seurausta ja pitkälti. - neuvokaa.tätä
ei.kustantajia kirjoitti:
Ei Lieksan insinööreissä ole tiettävästi kustantajia. Kyselijä "jotkottelun-mestarit" aiheuttaa vaivaa Lieksan palstalla.
Isot on kustannukset, moneltakin kustannuspaikalta, ei sitä näköjään kaikki ymmärrä.
Koittakkapabrasset keksiä jotaki muuta ku inssijuttuja.
🐃... ... ...😲Unohtu mainita, että ilmo tästä jutusta ylläpidolle tehty, nytpä sekin homma tehty. Roskasakin jutut poistoon.
🐃... ... ...😲- ureapumpulle
Suomalaiset on mielestäsi roskasakkia ja matut aatelia,,,,teeppä ilmo tästäkin!
- tämä-ei-johda-mihkään
Kyllä inssit liekan on nuollet monta ruuhta puhki vetkoiteluineen mihkään muuhun ryhtymättä sattumatta, kuin aisaasa kannellen.
- liija-kauan-joooo
Uulatus olikin, kuun ei savannien juoksijain tekaistut jutut suomessa kelpaakkaan, yllätävän pitkään kyllä ruokitaan silti.
- i.padit.asialle
Uuden sillan suunnittelu annettava reunatien ins.tstolle. He mm. muodostavat suuren käyttäjäryhmän.
- lantasavi.kestää.majana
Bambusta, lannasta ja savesta tuleekin luja silta.
- osaamista-riittää
Ins.Tsto. Moga & Dishu voisi suunnitella uuden sillan!
- amirobot
Kitkerät on kommentit nykypäivän Lieksassa. Harmi - mutta kun pari vuotta sitten kävin viimeksi, niin vanhoja pystyyn kuivaneita ihnisiä siellä oli City Marketissa ja Osuuskaupalla . Hommahan menee väkisinkin alakuloiseksi tällä palstalla myös. Ketä mahdatte olla - jotain ryhmää joilla ei oo duunia (?!). Menkää vaikka Icellaan tai Tinatähteen heiluttamaan persettä, on siinäkin lauantaille ohjelmaa. Takas tullessa pizza messiin ja himaan syömään.
- pulipulipuli
Ei lieksalaisten eläkeliksoilla käydä ravintoloissa eikä pubeissa persettä heliluttelemassa, saati ryyppäämässä, ja syömässä! Paitsi ne korkeintaan joilla ei ole omaa asuntoa tai laskuja, kun sossu tarjoaa kaiken!
Joskus kaupassa vituttaa kun puli tulee sossunlapun kanssa kassalle ja vie sitä lappua vastaan ostoksensa,,,ja kaikenlisäksi on vielä kännissä!
Tekisi mieli pasauttaa nyrkillä leukaan!
Peukutin höoinöitä alaspäin.
Ja rassella verenpaine nousuu.
🐃... ... ...😲- taito-röyhkeys-yhteys
Mites inssien lukutaito, näillä tähän arvo, koulutukseen ei liity mitenkään lukutaito.
Meinaavatkohan vetkaset näytelemällä elää liekassa koko elämänsä -mihkään sattumatta !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857