Kyllä on mukava, kun tämä elämässään niin hyvin pärjännyt, kansainvälinen celebrity model, antaa meille taviksille ohjeita, milloin vaatekaapin järjestelyssä, terveellisestä syömisestä, liikunnasta, käyttäytymissääntöjä, jakaa reseptejään ja nyt antaa ohjeen ketä äänestää!! Hänhän on ihan asiantuntija, kun on niin kauan työskennellyt politiikassa. Varmaan saa nyt kutsun linnaan itsenäisyyspäivänä! Kyllä on helppoa, kun meidän ei nyt enää tarvitse miettiä, ketä äänestetään. Saako muuten äänestyskopissa kuvata! Niin - kyllähän Jasmin tietää!!
Viisas Jasmin neuvvoo taas meitä tyhmiä
5
101
Vastaukset
- Piipatipaa
Ei hitto! On sitten ollut pakko kuvata siellä äänestyskopissa! On siinä meillä asiantuntija!
- asiantuntematon
Pöljä mikä pöljä, ei voi mitään.
- Kaikonmänt
Juu ja vasenta poskea on kuvattu...saas nähdä jaksaako vielä leipoa tälle päivälle...
- asiantuntematon
Miten se jaksaakin kuvata noita tekopirteitä ilmeitään viikosta, kuukaudesta, vuodesta toiseen? Käykö se sit tsekkaamassa, kuinka moni on kuvasta tykännyt ja saa siitä päiviinsä tyydytystä? On siinä elämänsisältöö kerrakseen
- myllytullin.trinsessa
Onkohan Pahvi-Saulikin päässyt Myllytulliin asustelemaan?
Vaalivalvojaiset varmaan ainakin vietetään Pahvi-Saulin kanssa.. Se luo varmasti tunnelman, joka on ihan parhauttah :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081726Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031723Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031635Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541416Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341372Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii472941Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50934Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115896Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai297869Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347823